Trwa ładowanie...

Lidl pójdzie na wojnę z Walmartem?

Wszystko wskazuje na to, że niemiecki dyskont spożywczy Lidl szykuje się do podboju USA – informuje portal Hotmoney.pl.

Share
Lidl pójdzie na wojnę z Walmartem?Źródło: Wikimedia Commons, fot: Dom0803
d1xeh6l

Wszystko wskazuje na to, że niemiecki dyskont spożywczy Lidl szykuje się do podboju USA - informuje portal Hotmoney.pl.

Jak czytamy na portalu, obecnie kierownictwo sieci handlowej analizuje opłacalność takiego kroku. Według doniesień medialnych sklepy Lidla mogą pojawić się na wschodnim wybrzeżu. Koszt ekspansji na rynek amerykański dziennik "Handelsblatt" oszacował na 500 mln euro.

Za oceanem z powodzeniem działa już właściciel innej znanej niemieckiej sieci sklepów – Aldi. Jest właścicielem marki sklepów Trader Joe's. Gorzej na rynku amerykańskim poradziło sobie brytyjskie Tesco, które szuka kupca na swoją sieć Fresh & Easy.

d1xeh6l

Lidl dotychczas ograniczał swoją ekspansję do Europy. Sklepy tej sieci można znaleźć w 26 państwach kontynentu (wliczając Cypr)
. Najwięcej placówek Lidla znajduje się w Niemczech (ok. 3,3 tys.) i Francji (ok. 1,5 tys.). W Polsce działa ponad 500 sklepów sieci.

Jeśli niemiecki dyskont zdecyduje się na wejście do Stanów Zjednoczonych, to napotka silną konkurencję. Będzie musiał zmierzyć się m.in. z imperium Walmarta. Ta sieć handlowa posiada 10,8 tys. sklepów w 27 państwach, a w samym USA ok. 5,2 tys. placówek.

d1xeh6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xeh6l
d1xeh6l