Trwa ładowanie...
d3wuesp
d3wuesp

Ludzie Tuska podwyższyli sobie wynagrodzenie

Według "Trybuny", w Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego pięciokrotnie wzrosło wynagrodzenie członków rady nadzorczej. Dziennik podkreśla, że regionem zachodniopomorskim rządzi Platforma Obywatelska wspomagana przez Polskie Stronnictwo Ludowe.
Share
d3wuesp

Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego SA rezyduje w skromnym budyneczku przy ul. Przemysłowej 8. Kapitał założycielski tej samorządowej spółki to raptem 1 milion 230 tys. zł, za to zakres działalności pozwala mniemać, że nie takimi milionami obraca.

Agencja jest spółką okołobiznesową - stymuluje rozwój firm, doradza im, wpływa na rozwój gospodarczy regionu, ale także wolno jej inwestować w nieruchomości, wynajmować je, dzierżawić zarobkowo od innych podmiotów, mieć udziały w spółkach prawa handlowego, organizować targi i inne imprezy handlowe oraz prowadzić szkolenia specjalistyczne - wylicza gazeta.

W czerwcu, na wniosek głównego udziałowca, czyli urzędu marszałkowskiego zdominowanego przez PO, walne zgromadzenie wspólników odwołało poprzedni zarząd i radę nadzorczą. Nie trzeba zapewniać, że do jednego i drugiego ogniwa wybrano swojaków w rozmaity sposób powiązanych z partią rządzącą regionem - czytamy w dzienniku.

d3wuesp

Zarobki w zarządzie zostawiono w spokoju jako przyzwoite. Pozostał do rozwiązania problem wynagrodzeń rady nadzorczej. Był kłopot - swoi ludzie nie będą przecież zasiadali w radzie za parę złotych płatne za każde posiedzenie. Do tego posiedzenia odbywały się nieczęsto. No, to sobie z kłopocikiem poradzono. I obecnie członkowie rady kasują ryczałtem. Ile? Konkretnie to tajemnica. Według źródeł "Trybuny" - pięć razy więcej niż poprzednio - od 50 do 75% średniej płacy krajowej miesięcznie. Rachunek prosty: dostawali średnio po 500 zł, teraz 2500. (PAP)
Więcej: Trybuna-Miodzio

d3wuesp

Podziel się opinią

Share
d3wuesp
d3wuesp