Trwa ładowanie...
dsar1nh

Luzowanie polityki monetarnej w USA może być konieczne, jeśli zacznie załamywać się ożywienie -

16.05. Waszyngton (PAP/Internet) - Kilku członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) było zdania, że spadek tempa wzrostu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych lub wzrost...

dsar1nh
dsar1nh

16.05. Waszyngton (PAP/Internet) - Kilku członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) było zdania, że spadek tempa wzrostu gospodarczego w Stanach Zjednoczonych lub wzrost ryzyka pogorszenia się perspektywy gospodarczej w USA gwarantowałyby dodatkowe luzowanie polityki monetarnej amerykańskiego banku centralnego - wynika z raportu z kwietniowego posiedzenia Fedu.

"Kilku członków wskazało, że dodatkowe luzowanie polityki monetarnej może okazać się konieczne, jeśli ożywienie gospodarcze w USA wytraci tempo, lub jeśli wystarczająco duże stanie się ryzyko pogorszenia się perspektywy gospodarczej" - napisano w minutes.

Na kwietniowym posiedzeniu Fed nie zmienił warunków polityki monetarnej w USA. Jednocześnie amerykańscy bankierzy centralni powtórzyli deklarację o zamiarze pozostawienia bez zmian w USA "wyjątkowo niskich stóp procentowych do późnego 2014 roku".

Fed w środowym raporcie poinformował, że wszystkie posiedzenia FOMC w 2012 i 2013 roku będą trwały teraz dwa dni, w celu zapewnienia "dużej ilości czasu na zwyczajową dyskusję członków komitetu". Do tej pory część z posiedzeń była jednodniowa. Konferencje prasowe szefa Fedu Bena Bernanke mają się odbywać w trzecim miesiącu każdego kwartału.

dsar1nh

Fed ocenił, że ożywienie w USA powinno stopniowo się umacniać - wynika z minutes.

Na kwietniowym posiedzeniu członkowie FOMC ocenili również, że stopa bezrobocia w USA powinna stopniowo spadać.

Większość amerykańskich bankierów centralnych była zdania, że ryzyko inflacyjne w USA jest "mniej więcej zrównoważone". Jednocześnie jednak część członków FOMC oceniła, że wzrastać może presja inflacyjna w USA.

Następne posiedzenie Fed, na którym zapadnie decyzja o stopach procentowych, odbędzie się 19-20 czerwca. (PAP)

wst/ asa/

dsar1nh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsar1nh