Trwa ładowanie...
dtp9zhv

MAC: minister Boni ws. rady przeciwdziałającej ksenofobii i dyskryminacji (komunikat)

...

Share
dtp9zhv

30.11. Warszawa - MAC informuje:

"Rządowa rada przeciw mowie nienawiści, ksenofobii oraz agresji i dyskryminacji w życiu publicznym będzie ważnym narzędziem społecznym" - powiedział Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji. "Nie ma mowy o inwigilowaniu, czy cenzurowaniu kogokolwiek, ale o to, by dać opór mowie nienawiści".

Boni powiedział także, że celem takiej rady będzie przygotowywanie rekomendacji dot. profilaktyki, jak spowodować, by mowy nienawiści było w Polsce mniej. "Ten projekt nie jest polityczny. W odniesieniu do świata polityki ta rada nie będzie miała żadnych funkcji".

Zdaniem ministra, mowa nienawiści, której rada chce się przeciwstawiać, istnieje w zachowaniach ludzi. Przejawia się np. w dyskryminacji mniejszości narodowych, niszczeniu symboli religijnych. "O tym trzeba publicznie mówić. Zostawmy tę politykę".

dtp9zhv

Dodał: "Martwi mnie obojętność na mowę nienawiści m.in. w szkołach i mediach. Aby zmienić tę sytuację potrzebne są wspólne działania różnych instytucji, żeby bronić tych, którzy czują się wykluczeni z powodu religii, poglądów, orientacji czy pochodzenia. Jak budujemy państwo sprawiedliwe to powinniśmy ich także chronić".

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dtp9zhv

Podziel się opinią

Share
dtp9zhv
dtp9zhv