Trwa ładowanie...
d1pvo9p

MF ws. artykułu w "Dzienniku Polskim" (komunikat)

...

Share
d1pvo9p

23.05. Warszawa - Ministerstwo Finansów informuje:

Uprzejmie informuję, że w artykule Rostowski najbogatszy ("Dziennik Polski", 22.05.2012), na który powoływali się Państwo w przeglądzie prasy, znalazły się nieprawdziwe informacje dotyczące majątku ministra Rostowskiego.

Nieprawdziwe są informacje: "Według naszych obliczeń, najbogatszy jest minister finansów Jacek Rostowski (PO) z prawie 60-milionowym majątkiem", "Rostowski zgromadził na koncie 31,6 mln zł" oraz "58,5 tyle milionów złotych wart jest majątek ministra finansów Jacka Rostowskiego".

Analizując oświadczenie majątkowe ministra Rostowskiego "Dziennik Polski" błędnie przyjął kwotę 31 596,26 zł - podaną w tysiącach, za kwotę 31,6 mln zł.

d1pvo9p

W załączeniu przesyłam sprostowanie, które ukazało się dzisiaj w "Dzienniku Polskim".

"W artykule Redaktora Włodzimierza Knapa pt. "Rostowski najbogatszy" opublikowanym na łamach "Dziennika Polskiego" w wydaniu z 22 maja br. znalazły się nieprawdziwe informacje dotyczące majątku Ministra Rostowskiego.

Nieprawdziwa jest informacja, że "Według naszych obliczeń, najbogatszy jest minister finansów Jacek Rostowski (PO) z prawie 60-milionowym majątkiem".

Nieprawdziwa jest również informacja, jakoby "Rostowski zgromadził na koncie 31,6 mln zł".

d1pvo9p

Również informacja "58,5 tyle milionów złotych wart jest majątek ministra finansów Jacka Rostowskiego", okazuje się informacją nieprawdziwą.

Analizując oświadczenie majątkowe Ministra Rostowskiego, błędnie przyjęliście Państwo kwotę 31 596,26 zł - podaną w tysiącach, za kwotę 31,6 mln zł.

W związku z powyższym na podstawie art. 31 pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 roku Prawo prasowe (Dz.U. Nr 5, poz. 24 z późn. zm.) proszę o opublikowanie następujących sprostowań:

"Minister finansów Jacek Rostowski zgromadził środki pieniężne w walucie polskiej w kwocie 31.596,26 zł, a nie jak podano w kwocie 31,6 mln zł".

"Majątek ministra Rostowskiego jest o 31,5 mln zł mniejszy niż podała gazeta".

Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1pvo9p

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pvo9p
d1pvo9p