Trwa ładowanie...
dlthrbd

Millennium DM rekomenduje "kupuj" Tarczyńskiego, "akumuluj" Dudę

22.10. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 17 października, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Tarczyńskiego od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 18,5 zł....

Share
dlthrbd

22.10. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 17 października, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Tarczyńskiego od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 18,5 zł. Ponadto, podnieśli wycenę PKM Duda do 0,9 zł z 0,8 zł poprzednio, utrzymując rekomendację "akumuluj".

Raport wydano przy kursie Tarczyńskiego na poziomie 13,3 zł oraz kursie PKM Duda na poziomie 0,76 zł.

"Ceny surowca od ponad dwóch lat utrzymują się na wysokim poziomie, co mocno zaszkodziło całej branży mięsnej. Obecne spadki cen zbóż sugerują, że w najbliższych kwartałach może nastąpić korekta cen surowca, co na pewno przyczyniłoby się do poprawy wyników opisywanych spółek" - napisali analitycy Millennium DM.

Ich zdaniem, rezultaty Dudy powinny być coraz lepsze również z uwagi na prowadzoną restrukturyzację i spadający poziom zadłużenia.

dlthrbd

Z kolei w przypadku Tarczyńskiego, pozyskanie środków z emisji akcji pozwoliło na rozpoczęcie rozbudowy zakładu, kluczowego z punktu widzenia planów umocnienia pozycji rynkowej.

"Warto przy tym odnotować, że zarówno Duda, jak i Tarczyński to spółki notowane przy wskaźniku P/E'2013 na poziomie nieznacznie przekraczającym 10 oraz EV/EBITDA rzędu 6-7" - dodano w raporcie.

Millennium DM prognozuje, że Tarczyński wypracuje w tym roku 12,9 mln zł zysku netto i 20,9 mln zł zysku operacyjnego przy 438,1 mln zł przychodów. Z kolei PKM Duda zakończy - ich zdaniem - rok z 18,4 mln zł zysku netto i 36,4 mln zł zysku operacyjnego oraz obrotach na poziomie 1,914 mld zł. (PAP)

jow/ osz/

dlthrbd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlthrbd
dlthrbd