Trwa ładowanie...
staż
28-02-2014 11:31

MNiSW: prawie 50 mln zł na staże dla studentów przyznane

47,5 mln zł trafi do 17 uczelni w całej Polsce

MNiSW: prawie 50 mln zł na staże dla studentów przyznaneŹródło: ˆ Gennadiy Poznyakov - Fotolia.com
d4kctlt
d4kctlt

. Wspólnie z przedsiębiorstwami zorganizują co najmniej trzymiesięczne zawodowe staże dla swoich studentów.

Konkurs dla uczelni zorganizowały wspólnie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. - To jedno z wielu działań programowych resortu nauki, które ułatwia start zawodowy polskich studentów i absolwentów. Oprócz tego obecnie pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami, które zacieśnią współpracę nauki z biznesem - mówi minister nauki prof. Lena Kolarska-Bobińska. - To także priorytet w nowej perspektywie finansowej UE - dodaje.

- Narodowe Centrum Badań i Rozwoju stymuluje i wspiera współpracę nauki z biznesem, także w zakresie odpowiedniego przygotowania absolwentów wyższych uczelni. Wierzę, że uruchomione w ramach naszego konkursu staże pozwolą studentom zdobyć kompetencje niezbędne na rynku pracy oraz przyczynią się do dalszego zacieśniania współpracy uczelni z pracodawcami - mówi prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

24 projekty w 17 uczelniach, które wspólnie z pracodawcami stworzą kompleksowy i nowoczesny program stażowy dla minimum 30 proc. studentów na danym kierunku studiów, uzyskały w konkursie nawet do 4,5 mln zł. Poza sfinansowaniem staży uczelnie będą mogły te pieniądze przeznaczyć m.in. na zorganizowanie wykładów i zajęć z wybitnymi praktykami, zagraniczne wyjazdy studyjne dla studentów, czy wzmocnienie oferty Akademickich Biur Karier.

d4kctlt

- Cieszę się, że wśród laureatów pilotażowej edycji konkursu stażowego jest nie tylko wiele uniwersytetów, czy politechnik, ale są też państwowe wyższe uczelnie zawodowe. To dowodzi, że one także dbają o jakość nauczania i wyposażają swoich studentów w kluczowe dziś na rynku pracy miękkie umiejętności - dodaje minister nauki.

Program stażowy MNiSW i NCBR był otwarty dla wszystkich kierunków studiów, jednak dodatkowe punkty uzyskały projekty z kierunków matematycznych, ścisłych i technicznych, a także te związane z ekoinnowacjami, odnawialnymi źródłami energii, zarządzaniem środowiskowym w przedsiębiorstwach oraz technologiami przyjaznymi dla środowiska naturalnego.

Wyłonione najlepsze programy stażowe będą realizowane na 17 uczelniach: 12 publicznych i 5 niepublicznych. Najwięcej programów staży dzięki środkom otrzymanym z NCBR zaoferują uniwersytety, w tym Uniwersytet Wrocławski.

Szczegółowe wyniki konkursu dostępne są na stronie www.NCBR.gov.pl

MA

d4kctlt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kctlt