Trwa ładowanie...
da37p1i
wojsko
01-06-2010 13:24

MON: szef obrony Republiki Czeskiej z wizytą w Polsce (komunikat)

...

Share
da37p1i

01.06. Warszawa - MON informuje:

1 czerwca 2010 roku Szef Obrony Republiki Czeskiej gen. broni Vlastimil Picek przebywa z oficjalną wizytą w Polsce.

Po uroczystym powitaniu w siedzibie Sztabu Generalnego WP przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, generał Vlastimil Picek odbył rozmowy z szefem Sztabu Generalnego WP gen. broni Mieczysławem Cieniuchem.

W czasie rozmów poruszono kwestie aktualnego zaangażowania polskich sił zbrojnych w operacjach zagranicznych. Zwrócono uwagę, iż od początku lat 50-tych do chwili obecnej w ok. 70 różnych zagranicznych misjach i operacjach brało udział ponad 75 tysięcy polskich żołnierzy. Aktualnie w pięciu operacjach uczestniczy ok. 3 tysięcy polskich żołnierzy.

da37p1i

Zdecydowanym priorytetem jest misja ISAF w Afganistanie. Szefa Obrony Republiki Czeskiej interesowały kwestie polskich doświadczeń z funkcjonowania zespołów szkolących afgańską policję tzw. POMLT oraz użytkowania w Afganistanie transporterów KTO Rosomak.

Szef SG WP podkreślił, że w ocenie użytkowników tego sprzętu - żołnierzy i dowódców pełniących służbę w Afganistanie - Rosomaki spisują się bardzo dobrze. Zapewniają skuteczną osłonę przed atakami przeciwnika, dysponują dużą siłą ognia i bardzo dobrymi możliwościami obserwacji terenu w dzień i w nocy.

Szef SG WP poinformował także gen. Picka o procesie transformacji polskiej armii. Zwrócił uwagę na aspekt profesjonalizacji i modernizacji technicznej. Gen. Picka interesowała kwestia różnic pomiędzy służbą kontraktową a służbą stałą. Był także zainteresowany rolą Dowództwa Operacyjnego w strukturze dowodzenia Siłami Zbrojnymi.

W dalszym programie wizyty gen. Vlastimil Picek odwiedzi Dowództwo Operacyjne oraz spotka się z Sekretarzem Stanu ds. Społecznych i Profesjonalizacji MON Czesławem Piątasem.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP) kom/ wni/

da37p1i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da37p1i
da37p1i