Trwa ładowanie...
d2wvgdh

MON ws. konferencji nt. bezpieczeństwa i obronności (komunikat)

...

d2wvgdh
d2wvgdh

14.06. Warszawa - Departament Prasowo-Informacyjny MON informuje:

17 i 18 czerwca 2010 r. w Warszawie odbędzie się 12. Doroczna Konferencja Konsorcjum Partnerstwa dla Pokoju Akademii Obrony i Instytutów Bezpieczeństwa, współorganizowana przez Akademię Obrony Narodowej.

Konferencja skupi 130 specjalistów dziedziny obronności z 30 krajów świata. Obecni będą m.in. nowo mianowany podsekretarz stanu ds. polityki obronnej w Ministerstwie Obrony Narodowej, dr Zbigniew Włosowicz; przewodniczący Wysokiej Rady Doradczej Konsorcjum Partnerstwa dla Pokoju i były v-ce asystent sekretarza ds. Eurazji w Ministerstwie Obrony USA dr James C. MacDougall, v-ce asystent sekretarza ds. Partnerstwa dla Pokoju i Operacji Stabilizacyjnych w Ministerstwie Obrony Narodowej USA dr James A. Schear oraz zastępca dyrektora Europejskiego Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem im. George'a C. Marshalla, mjr gen. (Ret) Hermann Wachter.

Konferencja PfPC w Polsce to wydarzenie bez precedensu dla środowisk zajmujących się tematyką bezpieczeństwa i obronności, a szczególnie dla rodzimego szkolnictwa wojskowego. Konsorcjum Partnerstwa dla Pokoju od wielu lat stanowi wyjątkowe i największe środowisko eksperckie tego obszaru na świecie. Podczas zebrań poszczególnych grup roboczych spotkają się specjaliści z najdalszych zakątków świata: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii i Austrii, ale również z państw takich jak Armenia, Serbia, Ukraina, Mołdawia czy Indie. Nie zabraknie także polskich ekspertów z Akademii Obrony Narodowej.

d2wvgdh

Tematem 12. Konferencji PfPC jest umacnianie współpracy w celu usprawnienia procesu edukacji obronnej i budowania partnerstwa. Uczestnicy spotkania będą pracować w ramach trzech grup dyskusyjnych: 1) Budowa kompleksowego i profesjonalnego systemu edukacji obronnej i wojskowej, 2) Sprawowanie władzy, przywództwo i etyka oraz 3) Zapobieganie czynnikom zagrażającym globalnemu bezpieczeństwu: wyzwania i najlepsze praktyki.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2wvgdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wvgdh