Trwa ładowanie...
d2g0d4t

MS ws. I edycji programu dot. pomocy dla młodzieży (komunikat)

...

d2g0d4t
d2g0d4t

13.09. Warszawa - Wydział Informacji Ministerstwa Sprawiedliwości informuje:

- To dawanie szansy młodym ludziom, młodzieży, która pochodzi z trudnych środowisk, w których często nie ma dobrych wzorców, ani pomysłów na przyszłość - powiedział dzisiaj minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w Łodzi, na konferencji prasowej poświęconej podsumowaniu 1. etapu programu "Jonatan".

Realizowany pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości program "Jonatan" jest skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej w wieku 17-20 lat, która z racji trudnych uwarunkowań, takich jak środowisko, problemy rodzinne, alkoholowe etc., ma znacznie utrudniony start w dorosłe życie i bez pomocy z zewnątrz będzie miała znacznie ograniczone możliwości na rynku pracy.

W pierwszej edycji programu wzięło udział dziewięcioro młodych ludzi. Od maja, czyli od momentu inauguracji programu, organizowano dla nich szkolenia zawodowe oraz zajęcia sportowe. W wyniku programu, cztery z dziewięciu osób dostały pracę.

d2g0d4t

Koniec pierwszej edycji programu nie oznacza zakończenia tej inicjatywy. Wkrótce rozpocznie się jego kolejna edycja. Są już chętni do udziału w niej.

- Osobiście zwrócę się do organizacji biznesowych z prośbą o rozpropagowanie programu w innych firmach w Polsce. Tak, aby kolejna edycja "Jonatana" mogła mieć ogólnopolski zasięg - zadeklarował minister Krzysztof Kwiatkowski.

Celem programu jest pomoc młodym ludziom w osiągnięciu sukcesu w życiu dorosłym. Program "Jonatan" składa się z zajęć sportowych, które są motywatorem do wytężonej pracy nad samorozwojem oraz zajęć zawodowych które pozwolą wyszkolić doskonały personel.

Ministerstwo Sprawiedliwości współorganizuje program w ramach swojej działalności profilaktycznej. Część uczestników biorących udział w pierwszej edycji programu pochodziło z nadzorowanych przez resort ośrodków wychowawczych.

d2g0d4t

Rozpoczęty w 1998 r. na południu Włoch projekt - w ramach struktury tylko jednej firmy - pozwolił przywrócić do lokalnych społeczności 80 młodych ludzi z zapóźnionych socjalnie obszarów. Stało się tak dzięki znalezieniu im dobrej pracy i wpojeniu wartości społecznych, ważnych w życiu codziennym. Projekt wprowadzano przy współpracy z włoskim Ministerstwem Sprawiedliwości.

Polską edycję programu - pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości - zainaugurowano w maju tego roku w Łodzi.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2g0d4t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g0d4t