Trwa ładowanie...
dpnztne
dpnztne

MSP czeka na ustabilizowanie sytuacji na rynkach ze sprzedażą resztówki TPSA

8.6.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) czeka ze sprzedażą resztówki Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA) m.in. na ustabilizowanie sytuacji na rynkach światowych,...
Share
dpnztne

8.6.Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) czeka ze sprzedażą resztówki Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA) m.in. na ustabilizowanie sytuacji na rynkach światowych, ale wciąż przewidziana jest ona na 2009 rok - poinformował PAP rzecznik resortu Maciej Wewiór.

"Sprzedaż resztówki akcji Telekomunikacji Polskiej zgodnie z planem prywatyzacji przewidziana jest wstępnie na 2009 rok i w momencie spełnienia pewnych warunków np. ustabilizowania sytuacji na rynkach światowych, proces ten zostanie uruchomiony" - powiedział PAP Wewiór.

Resort skarbu informował też wcześniej, że rozważa emisję skarbowych obligacji zamiennych na akcje TP SA.

dpnztne

"Jeżeli zaś chodzi o obligacje zamienne, to za przygotowanie rozporządzenia w sprawie obligacji zamiennych odpowiada Ministerstwo Finansów i to do nich należałoby skierować pytanie" - powiedział Wewiór.

W październiku 2008 roku wiceminister skarbu Michał Chyczewski mówił, że minister finansów podpisał z ministrem skarbu porozumienie, które umożliwi tego typu emisje i że "należy jeszcze zmienić jedno rozporządzenie ministra finansów".

Na razie nie udało się uzyskać PAP odpowiedzi z resortu finansów w sprawie rozporządzenia.

Skarb Państwa ma obecnie blisko 55,5 mln akcji TP SA, co stanowi 4,15 proc. kapitału telekomunikacyjnej spółki, zaś France Telecom ma 49,79 proc. TP SA.

Barbara Woźniak (PAP)

bas/ pam/

dpnztne

Podziel się opinią

Share
dpnztne
dpnztne