Trwa ładowanie...
d36zc2m

MSP nie będzie sprzedawać akcji Lotosu po wniesieniu do niego Petrobaltiku

10.12.Warszawa (PAP) - Z powodu dużej przeceny Skarb Państwa nie
zamierza sprzedawać akcji Grupy Lotos po planowanym na przyszły
rok wniesieniu do gdańskiej spółki pakietu akcji...

d36zc2m
d36zc2m

10.12.Warszawa (PAP) - Z powodu dużej przeceny Skarb Państwa nie zamierza sprzedawać akcji Grupy Lotos po planowanym na przyszły rok wniesieniu do gdańskiej spółki pakietu akcji Petrobaltiku - poinformował w środę dziennikarzy wiceminister skarbu państwa, Krzysztof Żuk.

Skarb Państwa ma wnieść do Grupy Lotos 30,32 proc. akcji Petrobaltiku w zamian za akcje nowej emisji Lotosu.

Wcześniej przedstawiciele MSP zapowiadali, że najpierw Skarb Państwa zwiększy swój udział w Grupie Lotos za wniesione akcje Petrobaltiku, a potem sprzeda przez giełdę taką liczbę, która pozwoli na zachowanie obecnego udziału w Lotosie kontrolowanego przez Skarb, czyli 58,84 proc.

Teraz jednak, po drastycznej przecenie akcji Lotosu, Skarb Państwa wycofuje się z tych zapowiedzi.

d36zc2m

"Na dzień dzisiejszy nie będziemy tej nadwyżki sprzedawali, gdyż papiery Lotosu zostały tak przeszacowane, że byłoby to nieracjonalne ze strony Skarbu Państwa" - powiedział wiceminister Żuk.

Żuk poinformował, że do końca pierwszego kwartału 2009 roku będzie gotowa wycena Petrobaltiku.

"Spodziewam się, że wycena Petrobaltiku powinna być gotowa na koniec pierwszego kwartału. Obecnie jesteśmy bliscy podpisania porozumienia z Petrobaltikiem w sprawie wyboru doradcy. W przyszłym tygodniu moglibyśmy to porozumienie podpisać, wtedy doradca byłby szybko wybrany" - powiedział.

Dodał, że podniesienie kapitału Lotosu przez wniesienie akcji Petrobaltiku mogłoby się odbyć jeszcze przed zwyczajnym walnym zgromadzeniem, zatwierdzającym sprawozdanie finansowe Lotosu za 2008 rok. Zwyczajowo takie walne odbywa się w czerwcu.

Grupa Lotos ma 69 proc. akcji Petrobaltiku, Skarb Państwa 30,32 proc., a akcje pracownicze stanowią 0,68 proc. kapitału spółki. (PAP)

pif/ pr/ ana/

d36zc2m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36zc2m