Trwa ładowanie...
dtt3gjk

MSP: Przy sprzedaży pakietów akcji PGE, PKO i PZU zdecyduje 'chłodna kalkulacja'

Warszawa, 02.07.2015 (ISBnews) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) przy sprzedaży pakietów akcji PGE, PKO i PZU będzie się kierować "chłodną kalkulacją" i nie planuje ich nagłej sprzedaży, poinformował wiceminister skarbu państwa Wojciech Kowalczyk.

Share
dtt3gjk

"Mamy dużą elastyczność w wyborze spółek, wielkości pakietów oraz momentu, w którym będzie można je upłynnić na potrzeby realizacji programu Inwestycje Polskie. Dlatego przy ewentualnych transakcjach będziemy brali pod uwagę sytuację makroekonomiczną, interes Skarbu Państwa i pozostałych akcjonariuszy" - powiedział Kowalczyk, cytowany w komunikacie.

Rada Ministrów upoważniła Ministerstwo Skarbu Państwa do przekazania pakietów akcji już w 2012 r. wyłącznie na potrzeby realizacji programu Inwestycje Polskie, nie określając jednak żadnego terminu. Specjalny tryb zbywania akcji tych spółek przewiduje wniesienie ich do BGK. Pieniądze zostaną przeznaczone na objęcie certyfikatów w tworzonych przez PIR FIZAN-ów, przypomniano.

Wczoraj minister skarbu Andrzej Czerwiński poinformował, że MSP liczy, że w ciągu 2 tygodni zapadną decyzje kierunkowe na temat warunków zasilenia funduszy Polskich Inwestycji Rozwojowych (PIR).

Wcześniej informował, że w celu finansowania potrzeb PIR-u możliwa jest sprzedaż znajdujących się w posiadaniu Skarbu Państwa akcji PKO BP, PZU oraz PGE.

(ISBnews)

dtt3gjk

Podziel się opinią

Share
dtt3gjk
dtt3gjk