Trwa ładowanie...
dqpu96j

MSW: kibicuję bezpiecznie - konkurs MSW (komunikat)

...

Share
dqpu96j

07.03. Warszawa - MSW informuje:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla samorządów na projekt promujący zasady bezpiecznego kibicowania. Prace można przesyłać do 5 kwietnia br. do urzędów wojewódzkich. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone przez MSW do 10 maja br. Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz przeznaczył na nagrody łącznie 150 tys. zł. Środki pochodzą z programu "Razem bezpieczniej".

Konkurs organizowany w ramach programu "Razem bezpieczniej", skierowany jest do gmin i powiatów. Do konkursu "Kibicuję bezpiecznie" można zgłaszać prace promujące wśród dzieci i młodzieży zasady "fair play" oraz kulturalnego kibicowania. Oceniane będą prace, które popularyzują wiedzę na temat konsekwencji prawnych, wynikających z niewłaściwego zachowania podczas imprez sportowych, a także kształtujące nawyki prawidłowego zachowania się w trakcie kibicowania.

W konkursie nagrodzone zostaną trzy najlepsze projekty. Projekty należy przesyłać na adres właściwego urzędu wojewódzkiego, z dopiskiem: Konkurs "Kibicuję bezpiecznie". Prace należy przesyłać do 5 kwietnia br. Spośród nadesłanych projektów wojewodowie, wyłonią dwa najlepsze projekty, a następnie do 19 kwietnia br. prześlą je do MSW. Komisja konkursowa przy MSW wyłoni trzech laureatów. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 10 maja br.

dqpu96j

Środki w łącznej wysokości 150 tys. zł zostaną przekazane wojewodom zwycięskich gmin lub powiatów, a następnie ich autorom. Nagrodzone gminy lub powiaty otrzymają odpowiednio za zajęcie pierwszego miejsca - 70 tys. zł, za drugie miejsce - 50 tys. zł, a za trzecie - 30 tys. zł.

Konkurs ma charakter ogólnopolski. Konkurs ma na celu wybranie i dofinansowanie projektów, które promują zasady bezpiecznego kibicowania. Konkurs pod nazwą "Kibicuję bezpiecznie", finansowany jest ze środków rządowego programu "Razem bezpieczniej". Za koordynację tego programu odpowiada Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej MSW.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

dqpu96j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqpu96j
dqpu96j