Trwa ładowanie...
d28ouvv
d28ouvv

MSZ: min. Sikorski na posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych PE (komunikat)

...
Share
d28ouvv

23.11. Warszawa - MSZ informuje:

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w imieniu wysokiej przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Catherine Ashton wystąpił 23 listopada br. na posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych (AFET) Parlamentu Europejskiego.

Przedmiotem dyskusji Komisji były rozszerzenie UE oraz polityka sąsiedztwa zarówno w wymiarze wschodnim, jak i południowym. Omówiono również powołanie Europejskiego Funduszu na Rzecz Demokracji (European Endowment for Democracy), politykę energetyczną w wymiarze zewnętrznym oraz współpracę polskiej prezydencji z wysoką przedstawiciel UE ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa.

d28ouvv

Minister Radosław Sikorski przedstawił także wyniki warszawskiego szczytu Partnerstwa Wschodniego (PW), prezentując plany dalszej współpracy z poszczególnymi państwami PW. Minister zaprezentował członkom Komisji najważniejsze rezultaty posiedzenia Rady ds. Zagranicznych (FAC) z 14 listopada br.

Podczas roboczego lunchu minister Sikorski spotkał się z polskimi europarlamentarzystami oraz grupą posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy specjalizują się w polityce zagranicznej i stosunkach zewnętrznych Unii Europejskiej. Szef MSZ podkreślił doskonałą współpracę polskiej prezydencji w Radzie UE z Parlamentem Europejskim, wskazując, iż docenia rolę tej instytucji jako obrońcy metody wspólnotowej, zwłaszcza w czasach kryzysu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d28ouvv

Podziel się opinią

Share
d28ouvv
d28ouvv