Trwa ładowanie...
d3qjasp

MSZ: min. Sikorski w Waszyngtonie nt. problemów globalnych (komunikat)

...

Share
d3qjasp

28.11. Warszawa - MSZ informuje:

Od udziału w Forum Strategii Trendów Transformacyjnych (Transformational Trends 2012) rozpocznie swą wizytę w USA Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski.

Szef polskiej dyplomacji, przebywający w Waszyngtonie w dn. 29 i 30 listopada, wygłosi ponadto przemówienie na amerykańsko-europejskim forum Daimlera US-Europe Interactions 2013, które poświęcone będzie problemom globalnym. Minister Sikorski rozmawiać będzie również z czołowymi przedstawicielami ośrodków analitycznych i mediów ( m.in. The Atlantic Council of the United States, Bloomberg) oraz odda hołd legendarnemu "kurierowi z Warszawy" Janowi Karskiemu. Prestiżowy magazyn "Foreign Policy" umieścił Ministra Radosława Sikorskiego na liście czołowych myślicieli globalnych Top Global Thinkers 2012, obok 99 najbardziej wpływowych polityków, pisarzy, noblistów i działaczy społecznych z całego świata. Z tej okazji, podczas swojej wizyty w USA, Minister weźmie udział w organizowanym przez Foreign Policy Forum Strategii Transformational Trends 2012 z Sekretarz Stanu Hillary Clinton, wysokimi urzędnikami administracji Prezydenta Baracka Obamy, członkami Kongresu, biznesmenami i ludźmi nauki. Minister będzie
gościem honorowym kolacji Top Global Thinkers. W związku ze zbliżającą się w 2014 r. setną rocznicą urodzin Jana Karskiego, Minister złoży kwiaty na grobie legendarnego "kuriera z Warszawy" na waszyngtońskim cmentarzu Mount Olivet. Minister Sikorski obejmie patronatem budowę nowego nagrobka Jana Karskiego we współpracy ze środowiskami bliskimi Karskiemu oraz zainteresowanymi kultywacją pamięci o tym wybitnym Polaku. Także w ten sposób Minister Sikorski chce oddać hołd Karskiemu, który w maju tego roku został uhonorowany Medalem Wolności przez Prezydenta Baracka Obamę. UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ sewa/

d3qjasp

Podziel się opinią

Share
d3qjasp
d3qjasp