Trwa ładowanie...
dydahe2

MSZ: minister Sikorski spotkał się w Warszawie z młodymi liderami środowisk polonijnych (komunikat)

...

dydahe2
dydahe2

22.11. Warszawa - MSZ informuje:

W Europie jesteśmy uważani za kraj dynamiczny. Naszym pierwszym zasobem jesteście Wy - powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas dzisiejszego spotkania z uczestnikami Zjazdu Absolwentów Szkoły Liderów Polonijnych w gmachu Senatu RP.

Polityka polonijna rządu stara się coraz lepiej wykorzystywać środki, które podatnik daje do naszej dyspozycji - powiedział podczas spotkania szef polskiej dyplomacji. Przypomniał, że MSZ ogłosił kolejną turę konkursu Współpraca z Polonią i Polakami za granicą, na który przeznaczone zostanie niemal 60 milionów złotych.

Spotkanie w Senacie poświęcone było nie tylko polityce rządu wobec Polonii i Polaków za granicą, ale także marce POLSKA. Szef polskiego MSZ zwrócił uwagę, że żyjemy w czasach rewolucji technologicznej. - To oznacza, że łatwiej jest utrzymać kontakt z Polską, ale także, że te nowoczesne narzędzia są też użyteczne we wzmacnianiu marki POLSKA - podkreślił minister. Jednocześnie zauważył, że zmiana sposobu promowania Polski to nie tylko zmiana narzędzi komunikacji. Konieczna jest również zmiana narracji w opowiadaniu o Polsce. - Uważamy, że historia naszego kraju powinna być dla obcokrajowców pozytywną inspiracją - zaznaczył minister. - Chcemy, aby dowiedzieli się, że dzięki naszym cechom narodowym - pracowitości, inteligencji, talentowi, polotowi - Polska jest dzisiaj krajem sukcesu. Krajem, którym warto się interesować i z którym warto współpracować. Minister Radosław Sikorski podkreślił, że marka o nazwie Polska jest dziś warta 472 mld dolarów. - Znajduje się [ona] na 20. miejscu najbardziej wartościowych
marek narodowych, wyprzedzając Niemcy, Singapur i Norwegię. Rok wcześniej było to 271 mld dolarów - przypomniał.

dydahe2

W Zjeździe biorą udział najaktywniejsi, młodzi liderzy środowisk polonijnych z całego świata, którzy pogłębiali wiedzę i doskonalili swe umiejętności liderskie podczas kolejnych edycji Szkoły. Przed spotkaniem uczestnicy wraz z gronem ekspertów i parlamentarzystów wysłuchali wykładów na temat praw wyborczych obywateli polskich za granicą oraz zasad udziału w wyborach organizowanych przez polskie placówki dyplomatyczno-konsularne. Odbyły się także dyskusje panelowe nt. tego, jak Polacy korzystają ze swoich praw wyborczych i jak Polonia angażuje się w życie polityczne Polski. Zaprezentowano ponadto program Stowarzyszenia Szkoła Liderów pt. "Jesteś u siebie. Zagłosuj". Program jest jednocześnie szeroką kampanią profrekwencyjną przed przyszłorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Szkolenia liderskie organizowane są przez Stowarzyszenie Szkoła Liderów od 1994 roku. W 2009 r. stowarzyszenie rozpoczęło program dla środowisk polonijnych i polskich poza granicami kraju. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych przekazywanych organizacjom pozarządowym w drodze otwartego konkursu. W tym roku program Szkoły Liderów Polonijnych został objęty patronatem honorowym Ministra Spraw Zagranicznych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

dydahe2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dydahe2