Trwa ładowanie...
dob1kcp

MSZ: o polityce bezpieczeństwa podczas Polsko-Rumuńskiego Dialogu Strategicznego (komunikat)

...

Share
dob1kcp

24.04. Warszawa - MSZ informuje:

Konsekwencjom kryzysu na Ukrainie, przygotowaniom do szczytu NATO w Wielkiej Brytanii oraz współpracy w dziedzinie polityki bezpieczeństwa poświęcony był Polsko-Rumuński Dialog Strategiczny. Delegacji naszego kraju 23 i 24 kwietnia w Bukareszcie współprzewodniczyli podsekretarz stanu w MSZ Bogusław Winid oraz podsekretarz stanu w MON Robert Kupiecki.

Podczas rozmów omówiono polsko-rumuńską współpracę w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego i Unii Europejskiej, a także współpracę regionalną i dwustronną w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony. Wiceminister Winid zwrócił uwagę na daleko idące zmiany sytuacji bezpieczeństwa w efekcie kryzysu na Ukrainie oraz zbieżność poglądów i ocen Polski i Rumunii w odniesieniu do tych wydarzeń. - Polska i Rumunia tradycyjnie podkreślają kluczową rolę NATO, jako gwaranta bezpieczeństwa w Europie - podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji. - Ostatnie wydarzenia na Ukrainie dowodzą, że bezpieczeństwo w naszym regionie nie jest dane raz na zawsze i Sojusz powinien dysponować wszelkimi zdolnościami do reagowania na pełne spektrum wyzwań i zagrożeń. - dodał wiceminister Winid.

Stronę rumuńską reprezentowali sekretarz stanu ds. strategicznych w MSZ Bogdan Aurescu oraz sekretarz stanu ds. polityki obronnej i planowania w MON Valeriu Nicut. Wiceminister Aurescu oraz ambasador RP w Rumunii Marek Szczygieł zostali odznaczeni w ambasadzie RP w Bukareszcie przez wiceministrów Winida i Kupieckiego Złotymi Medalami Wojska Polskiego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

dob1kcp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dob1kcp
dob1kcp