Trwa ładowanie...
d2az82r

MSZ: o polityce bezpieczeństwa podczas Polsko-Rumuńskiego Dialogu Strategicznego (komunikat)

...

d2az82r
d2az82r

24.04. Warszawa - MSZ informuje:

Konsekwencjom kryzysu na Ukrainie, przygotowaniom do szczytu NATO w Wielkiej Brytanii oraz współpracy w dziedzinie polityki bezpieczeństwa poświęcony był Polsko-Rumuński Dialog Strategiczny. Delegacji naszego kraju 23 i 24 kwietnia w Bukareszcie współprzewodniczyli podsekretarz stanu w MSZ Bogusław Winid oraz podsekretarz stanu w MON Robert Kupiecki.

Podczas rozmów omówiono polsko-rumuńską współpracę w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego i Unii Europejskiej, a także współpracę regionalną i dwustronną w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony. Wiceminister Winid zwrócił uwagę na daleko idące zmiany sytuacji bezpieczeństwa w efekcie kryzysu na Ukrainie oraz zbieżność poglądów i ocen Polski i Rumunii w odniesieniu do tych wydarzeń. - Polska i Rumunia tradycyjnie podkreślają kluczową rolę NATO, jako gwaranta bezpieczeństwa w Europie - podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji. - Ostatnie wydarzenia na Ukrainie dowodzą, że bezpieczeństwo w naszym regionie nie jest dane raz na zawsze i Sojusz powinien dysponować wszelkimi zdolnościami do reagowania na pełne spektrum wyzwań i zagrożeń. - dodał wiceminister Winid.

Stronę rumuńską reprezentowali sekretarz stanu ds. strategicznych w MSZ Bogdan Aurescu oraz sekretarz stanu ds. polityki obronnej i planowania w MON Valeriu Nicut. Wiceminister Aurescu oraz ambasador RP w Rumunii Marek Szczygieł zostali odznaczeni w ambasadzie RP w Bukareszcie przez wiceministrów Winida i Kupieckiego Złotymi Medalami Wojska Polskiego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d2az82r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2az82r

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj