Trwa ładowanie...
d3jfgu2

MSZ: udział min. Sikorskiego w szczycie NATO w Lizbonie (komunikat)

...

Share
d3jfgu2

19.11. Warszawa - MSZ informuje:

W dniach 19-20 listopada w Lizbonie odbędzie się spotkanie szefów państw i rządów państw NATO, w którym weźmie udział minister spraw zagranicznych RP Radosław Sikorski. Polskiej delegacji przewodniczyć będzie prezydent Bronisław Komorowski.

Program spotkania obejmuje sesje Rady Północnoatlantyckiej oraz Rady NATO-Rosja na najwyższym szczeblu, a także posiedzenia robocze ministrów spraw zagranicznych i obrony państw NATO.

d3jfgu2

Głównym celem szczytu jest przyjęcie nowej koncepcji strategicznej Sojuszu. Zostaną także przyjęte inne dokumenty dotyczące m.in. współpracy misji ISAF z władzami Afganistanu oraz długofalowego partnerstwa z Afganistanem, a także szereg dokumentów wewnętrznych, w tym raport dotyczący obrony przeciwrakietowej. W trakcie dwudniowego szczytu zostanie również omówiona reforma struktur NATO oraz rozwój polityki partnerskiej.

Spotkanie Rady NATO-Rosja będzie z kolei okazją do omówienia zasad rozszerzenia współpracy zarówno w dotychczasowych obszarach, jak i w przeciwdziałaniu nowym wyzwaniom i zagrożeniom (cyberterroryzm, piractwo).

Przewidywane porozumienie z Rosją ws. rozszerzenia zakresu tranzytu, przeznaczonego dla sił ISAF w Afganistanie, będzie miało znaczenie także dla bezpieczeństwa polskiego kontyngentu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3jfgu2

Podziel się opinią

Share
d3jfgu2
d3jfgu2