Trwa ładowanie...
d3wle71

MSZ: w Warszawie o polityce energetycznej UE (komunikat)

...

d3wle71
d3wle71

14.04. Warszawa - MSZ informuje:

- Rezultaty marcowej Rady Europejskiej to ważny pierwszy krok w debacie dotyczącej ram polityki energetyczno-klimatycznej po 2020 r.- podkreślił sekretarz stanu w MSZ Piotr Serafin, który spotkał się z brytyjskim ministrem ds. energii i klimatu Michaelem Fallonem.

Rozmówcy podsumowali wyniki marcowego szczytu Unii Europejskiej.

- Wszelkie wiążące decyzje w kwestii ustanowienia nowych celów redukcyjnych powinny zostać poprzedzone szczerą dyskusją pomiędzy państwami UE - dodał wiceminister podczas spotkania 14 kwietnia br. w Warszawie.

d3wle71

Rozmowę poświęcono wpływowi sytuacji na Ukrainie na politykę energetyczną Unii Europejskiej. Omówiono także politykę klimatyczną i energetyczną w kontekście wspierania konkurencyjności. Nawiązując do wydarzeń na Ukrainie wiceminister Piotr Serafin podkreślił, że lekcją dla Europy jest konieczność uniezależnienia się od dostaw gazu. - Propozycje zgłoszone przez Premiera Tuska, takie jak wzmocnienie pozycji negocjacyjnej UE czy mechanizm solidarności w razie sytuacji kryzysowej, mogą być kierunkowskazami w budowaniu unii energetycznej - ocenił wiceszef MSZ.

W kwestii przemysłu i wspierania konkurencyjności rozmówcy zgodzili się co do potrzeby wprowadzenia długofalowych rozwiązań do Europejskiego Systemu Handlu Emisjami, mających na celu przywrócenie konkurencyjności gospodarce europejskiej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d3wle71
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wle71