Trwa ładowanie...
d2ynn8y
d2ynn8y

MSZ: wizyta min. Sikorskiego w siedzibie PE w Strasburgu (komunikat)

...
Share
d2ynn8y

15.02. Warszawa - MSZ informuje:

16 lutego minister Radosław Sikorski złoży wizytę w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Celem wizyty będzie podkreślenie znaczenia Parlamentu Europejskiego jako partnera polskiej prezydencji oraz zaprezentowanie stanu przygotowań do polskiego przewodnictwa w Radzie UE.

Wizyta będzie także okazją do dyskusji na temat założeń polskiej prezydencji oraz poznania stanowiska posłów z zakresu stosunków zewnętrznych (m.in. Partnerstwo Wschodnie, Wspólna Polityka Bezpieczeństwa i Obrony) oraz Europejskiej Polityki Sąsiedztwa, a także rozszerzenia UE.

d2ynn8y

Minister Sikorski spotka się m.in. z kluczowymi posłami Parlamentu Europejskiego specjalizującymi się w tematyce zagranicznej i reprezentującymi wszystkie frakcje polityczne w PE, z powiększonym biurem Komisji Spraw Zagranicznych.

Podczas pobytu w Strasburgu przewidziano także spotkanie ministra Sikorskiego z przewodniczącymi polskich grup w Europejskiej Partii Ludowej, Socjalistach i Demokratach oraz Konserwatystach i Reformatorach oraz z Kołem Polskim w Parlamencie Europejskim.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2ynn8y

Podziel się opinią

Share
d2ynn8y
d2ynn8y