Trwa ładowanie...

Mundurowi już nie pochorują. 80 proc. uposażenia

Mundurowi na zwolnieniu lekarskim nie będą otrzymywać pełnego wynagrodzenia. Projekt zmian przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zakłada, że funkcjonariusze na zwolnieniu lekarskim będą otrzymywali 80 procent uposażenia.

Mundurowi już nie pochorują. 80 proc. uposażeniaŹródło: Jupiterimages
d47q419
d47q419

MSW przekazało propozycję zmian Komitetowi Stałemu Rady Ministrów. Następnie projekt trafi pod obrady Rady Ministrów. Proponowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozwiązania zakładają, że funkcjonariusze oraz żołnierze, którzy przebywają na zwolnieniu lekarskim, otrzymają co do zasady 80 procent uposażenia wraz z dodatkami o charakterze stałym. Pomniejszone uposażenie będzie wypłacane wtedy, gdy zwolnienie lekarskie jest wynikiem choroby, która nie ma związku ze służbą oraz z tytułu opieki nad dzieckiem lub innym członkiem rodziny.

Według projektu, pieniądze, o które zostaną ograniczone uposażenia osób na zwolnieniach lekarskich, zostaną przeznaczone na fundusz nagród i zapomóg. Z funduszu będą korzystać funkcjonariusze oraz żołnierze, którzy wykonują zajęcia służbowe w zastępie chorych kolegów.

Jak wylicza MSW, średnio codziennie 6 tysięcy policjantów przebywa na zwolnieniu chorobowym. Obniżenie uposażenia nie wpłynie na wymiar podstawy emerytury i renty. Całość uposażenia będzie wypłacana, jeśli funkcjonariusz pozostaje na zwolnieniu lekarskim między innymi z powodu choroby mającej związek ze służbą czy wypadków podczas służby. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chce, aby proponowane zmiany weszły w życie od przyszłego roku.

d47q419
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47q419