Trwa ładowanie...
d1ijhc0
szczepionki

MZ ws. szczepionek przeciw grypie A/H1N1 (komunikat)

...

Share
d1ijhc0

07.09. Warszawa - Ministerstwo Zdrowia informuje:

W związku z doniesieniami medialnymi na temat zakupu szczepionek przeciw wirusowi grypy typu A/H1N1 (tzw. "wirusowi świńskiej grypy") wyjaśniam, że informacja jakoby "ministerstwo zamówiło 4 miliony dawek szczepionki" (opublikowana dzisiaj na stronach internetowych "Dziennika") nie jest prawdziwa.

Ministerstwo Zdrowia nie zamówiło szczepionek, podpisany został jedynie list intencyjny w tej sprawie do koncernów farmaceutycznych z listy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

d1ijhc0

Podpisanie listu intencyjnego zapewniło państwu polskiemu możliwość zakupu szczepionek, w razie gdyby została podjęta taka decyzja. Szczepionka znajduje się obecnie w fazie testów. Tak jak wszystkie produkty lecznicze może mieć działania uboczne, które w tym momencie są jeszcze trudne do przewidzenia. Nie zmienia to faktu, że są nią zainteresowane wszystkie kraje europejskie.

Dzięki podpisaniu listu intencyjnego, w przypadku dopuszczenia szczepionki do obrotu na terenie Unii Europejskiej państwo polskie będzie mogło ją zakupić w razie wystąpienia takiej konieczności.

Piotr Olechno

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d1ijhc0

Podziel się opinią

Share
d1ijhc0
d1ijhc0