Trwa ładowanie...
d2053ez
gpw

Na GPW poświąteczne wzrosty; na tle rynku negatywnie wyróżnia się Erbud

27.12. Warszawa (PAP) - Pierwsza poświąteczna sesja na warszawskim parkiecie przyniosła wzrosty w pierwszych godzinach notowań. Zyskuje m.in. Polimex-Mostostal, który porozumiał...

Share
d2053ez

27.12. Warszawa (PAP) - Pierwsza poświąteczna sesja na warszawskim parkiecie przyniosła wzrosty w pierwszych godzinach notowań. Zyskuje m.in. Polimex-Mostostal, który porozumiał się z wierzycielami. Mocno traci z kolei Erbud, po negatywnych informacjach z lotniska w Modlinie.

W czwartek około 10.45 WIG 20 zyskiwał 0,75 proc., do 2.602,49 pkt. WIG rósł o 0,56 proc. i wynosił 47.746,21 pkt.

Inwestorzy łaskawym okiem patrzą na papiery Polimeksu, który poinformował w sobotę, 22 grudnia, że podpisał porozumienie restrukturyzacyjne z wierzycielami finansowymi. Spółka spodziewa się dokapitalizowania przez Agencję Rozwoju Przemysłu w kwocie 150 mln zł do końca stycznia 2013 r.

Kurs budowlanej spółki rośnie w niemal dwie godziny po starcie sesji o 3,17 proc. do 0,65 zł.

d2053ez

Niewielkie wzrosty notują PGE, PKO BP, PZU i Ciech. CIR poinformował, że resort skarbu będzie wnioskował podczas czwartkowego posiedzenia Rady Ministrów o zmianę sposobu zbycia udziałów w tych spółkach, poprzez ich wniesienie do Celowej Spółki Inwestycyjnej na pokrycie kapitału zakładowego oraz Banku Gospodarstwa Krajowego tytułem podwyższenia funduszu statutowego.

Na drugim biegunie sympatii rynku znajduje się z kolei Erbud. Przed świąteczna przerwą Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął część betonową drogi startowej Lotniska Warszawa-Modlin, której wykonawcą była spółka. Jest ona zobowiązana do dokonania naprawy wszystkich uszkodzeń występujących na drodze startowej w ramach gwarancji. Lotnisko oświadczyło, że Erbud zostanie również zobowiązany do pokrycia strat wynikłych z konieczności zawieszenia działania portu lotniczego.

Około godz. 10.45 akcje budowlanej spółki tracą 12,1 proc. do 13,8 zł. (PAP)

jow/ asa/

d2053ez

Podziel się opinią

Share
d2053ez
d2053ez