Trwa ładowanie...
d1ezwim

Na początku marca taniała pszenica, wieprzowina i wołowina - ARR

19.03. Warszawa (PAP) - W dniach 5-11 marca spadały ceny pszenicy, wieprzowiny i wołowiny drożał natomiast jęczmień, kukurydza, drób oraz odtłuszczone mleko w proszku - wynika z...

d1ezwim
d1ezwim

19.03. Warszawa (PAP) - W dniach 5-11 marca spadały ceny pszenicy, wieprzowiny i wołowiny drożał natomiast jęczmień, kukurydza, drób oraz odtłuszczone mleko w proszku - wynika z cotygodniowego raportu Agencji Rynku Rolnego.

ZBOŻA

Od połowy lutego 2012 r. niewielką tendencję spadkową cen notuje się w skupie pszenicy konsumpcyjnej. Ceny pozostałych zbóż, przy znacznych wahaniach tygodniowych, nie wykazują zdecydowanego kierunku zmian.

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, w dniach 05-11.03.2012 r. średnia cena skupu pszenicy konsumpcyjnej ukształtowała się na poziomie 812 zł/t, tj. o około 1 proc. niższym niż tydzień i miesiąc wcześniej. Jednocześnie zboże to było o 15 proc. tańsze niż przed rokiem. Za żyto konsumpcyjne przeciętnie uzyskiwano 866 zł/t, tj. o 0,5 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu. Cena ta była jednak o 3 proc. niższa niż miesiąc wcześniej, ale o 11 proc. wyższa niż w porównywalnym okresie 2011 r.

d1ezwim

Średnia cena jęczmienia paszowego w krajowym skupie wynosiła 789 zł/t. Była ona nieznacznie (o 0,4 proc.) wyższa niż w poprzednim tygodniu, ale o 1 proc. niższa niż miesiąc wcześniej. W porównaniu do cen sprzed roku jęczmień był o 3 proc. tańszy.

Przeciętna cena skupu kukurydzy wzrosła, w porównaniu z poprzednim tygodniem, aż o 5,9 proc., do 772 zł/t. Ziarno to było jednak o 1 proc. tańsze niż przed miesiącem i o około 15 proc. tańsze niż rok wcześniej

MIĘSO

W dniach 05-11.03.2012 r. w Polsce odnotowano dalszy spadek cen skupu trzody chlewnej i bydła. Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w tym okresie przeciętna cena skupu żywca wieprzowego ukształtowała się na poziomie 5,08 zł/kg, tj. o 1,7 proc. niższym w porównaniu do notowań z poprzedniego tygodnia i o 4 proc. niższym niż miesiąc wcześniej. żywiec wieprzowy był jednak o 21 proc. droższy niż przed rokiem.

d1ezwim

W dniach 05-11.03.2012 r. żywiec wołowy skupowano średnio po 6,47 zł/kg, tj. o 0,8 proc. taniej niż tydzień wcześniej oraz o 1 proc. taniej niż przed miesiącem. W porównaniu do ceny sprzed roku bydło było o 21 proc. droższe. W analizowanym okresie ceny skupu kurcząt typu brojler wzrosły do 3,80 zł/kg z 3,71 zł/kg w poprzednim tygodniu.

Ceny kurcząt były o 1 proc. wyższe niż miesiąc wcześniej, ale o 1 proc. niższe niż przed rokiem. Ceny skupu indyków ukształtowały się na poziomie 5,56 zł/kg, tj. nieznacznie wyższym (o 0,2 proc.) niż w poprzednim tygodniu. Było to jednocześnie o 1 proc. drożej niż miesiąc wcześniej i o 9 proc. drożej niż w porównywalnym okresie 2011 r.

MLEKO

W analizowanym tygodniu marca br. (po wcześniejszych spadkach) odnotowano wzrost cen mleka w proszku. Odtłuszczone mleko w proszku, w odniesieniu do poprzedniego notowania, podrożało o prawie 1 proc., do 9,41 zł/kg. (PAP)

nik/ osz/

d1ezwim
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ezwim