Trwa ładowanie...
płaca
30-09-2015 12:26

Najlepiej zarabiająca grupa w Polsce to informatycy

Najlepiej zarabiają informatycy, najgorzej zaś pracujący w gastronomii - wynika z opracowania przygotowanego przez Główny Urząd Statystyczny.

Najlepiej zarabiająca grupa w Polsce to informatycyŹródło: Eastnews, fot: Piechocki/REPORTER
d1ran3f
d1ran3f

Nie w banku, ale firmie informatycznej zarabia się najlepiej. To właśnie informatycy są najlepiej wynagradzaną grupą zawodową - wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego. Pracodawcy najsłabiej płacą kelnerom.

Według GUS najwyższe przeciętne wynagrodzenie brutto w 2014 roku odnotowano w sekcji Informacja i komunikacja - 6,4 tys. zł. Nieźle wyceniana była również praca w finansach i ubezpieczeniach. Pracujący tam mógł liczyć na zarobek w wysokości 6,2 tys. zł.

Na pensję narzekać nie mogli także urzędnicy i wojskowi. Zatrudnieni w dziale "Administracja publiczna i obrona narodowa" według GUS zarabiali 4,6 tysiąca.

Na przeciwnym biegunie odnaleźli się pracownicy gastronomii, gdzie odnotowano najniższe przeciętne wynagrodzenie brutto w kraju. Wyniosło ono 2,3 tys. zł.

- Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w gospodarce narodowej ukształtowało się w I półroczu br. na poziomie 3953,72 zł, tj. o 3,6 proc. wyższym niż w analogicznym okresie ub. roku. W sektorze publicznym wyniosło 4481,42 zł (wzrost do anologicznego okresu ub. roku o 2,5 proc.), a w sektorze prywatnym 3721,11 zł (wzrost o 4,2 proc.) - podał GUS.

d1ran3f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ran3f