Trwa ładowanie...
dhxcfw8

NWZ Polimeksu zdecydowało o emisji do 430 mln warrantów

...

Share
dhxcfw8

16.01. Warszawa (PAP) - Czwartkowe NWZ Polimeksu podjęło uchwałę ws. emisji do 430 mln warrantów subskrypcyjnych serii 1 zamiennych na akcje serii Q.

Do objęcia warrantów uprawnieni będą wierzyciele spółki. Każdy z warrantów będzie uprawniał do objęcia jednej akcji serii Q. Ostateczny termin realizacji praw z warrantów to 31 grudnia 2014 r. Cena emisyjna akcji serii Q obejmowanych w wykonywaniu praw z warrantów to 0,3 zł.

W ramach redukcji zadłużenia finansowego poprzez konwersję na kapitał zakładowy zarząd Polimeksu planuje skonwertowanie łącznie do 129 mln zł wierzytelności.

Emisja warrantów zamiennych na akcje serii Q to realizacja zobowiązań wobec wierzycieli. Polimex-Mostostal w połowie października uzgodnił z wierzycielami wstępne warunki drugiego etapu restrukturyzacji zadłużenia finansowego spółki. Porozumienie przewiduje m.in., że Polimex zwoła NWZ w celu uchwalenia nowych emisji akcji, które umożliwią oferowanie potencjalnym inwestorom akcji nowych emisji w celu uzyskania dodatkowych środków pieniężnych oraz umożliwią wierzycielom skonwertowanie wierzytelności wobec spółki na jej kapitał zakładowy.

W listopadzie NWZ Polimeksu, kontynuowane po tygodniowej przerwie, nie podjęło uchwał ws. emisji warrantów subskrypcyjnych s. 1 i 2 zamiennych na akcje s. Q i R, gdyż uchwały nie otrzymały odpowiedniej większości głosów. (PAP)

gsu/ ana/

(PAP)

gsu/

dhxcfw8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhxcfw8
dhxcfw8