Trwa ładowanie...
d14kflv

Opodatkowanie węglowodorów dopiero po rozpoczęciu przemysłowego wydobycia gazu łupkowego - MF (opis)

21.11. Warszawa (PAP) - Wprowadzenie opodatkowania wydobycia węglowodorów nastąpi wraz z rozpoczęciem przemysłowego wydobycia gazu łupkowego - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa...
Share
d14kflv

21.11. Warszawa (PAP) - Wprowadzenie opodatkowania wydobycia węglowodorów nastąpi wraz z rozpoczęciem przemysłowego wydobycia gazu łupkowego - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów Małgorzata Brzoza.

"Podatek od wydobycia węglowodorów jest planowany przez MF niezależnie od podatku od wydobycia srebra i miedzi. Podatek od wydobycia węglowodorów (ropa, gaz ziemny i gaz łupkowy) zostanie wprowadzony w późniejszej perspektywie, kiedy Polska zacznie w sposób przemysłowy wydobywać gaz łupkowy" - powiedziała PAP Brzoza.

"Podatek od wydobycia srebra i miedzi może zostać wprowadzony już w II kw. przyszłego roku. Wydobycie węgla nie będzie opodatkowane" - dodała.

Wcześniej premier Donald Tusk zapowiedział, że komercyjna eksploatacja gazu łaupkowego w Polsce powinna rozpocząć się w 2014 roku. (PAP)

bg/ pr/ ana/

d14kflv

Podziel się opinią

Share
d14kflv
d14kflv