Opóźnienia w regulowaniu płatności zależą od regionu
Polska jest krajem, w którym warunki prowadzenia działalności gospodarczej, przynajmniej pod kątem formalności i obciążeń podatkowych są zbliżone na terenie całego kraju.
Inaczej sytuacja wygląda w Niemczech czy w Stanach Zjednoczonych, gdzie miejsce działalności firmy ma istotny wpływ na kwestie formalno-podatkowe.
Jednak pod względem opóźnień w regulowaniu płatności występują znaczne różnice w poszczególnych województwach. Wynikają one między innymi ze względu na rozkład branż dominujących w poszczególnych regionach lub braku dominujących branż.
Największe opóźnienia występują w województwie lubuskim. W stosunku do danych z początku roku, średnie opóźnienie minimalnie się skróciły. Dla odbiorców z lubuskiego średnie opóźnienie płatnicze wynosiło wtedy 36 dni po terminie, teraz - 34 dni.
Jest także tendencja wydłużania się opóźnień w części województw. Największa zmiana zaszła w Zachodniopomorskiem - tutaj nastąpiło wydłużenie opóźnienia o 10 dni w porównaniu z początkiem roku, obecnie wynosi 29 dni.
Najmniejsze opóźnienia w regulowaniu płatności występują w województwie kujawsko-pomorskim - zaledwie 9 dni.