Trwa ładowanie...
d3do18p
d3do18p

Oprócz PKO BP, ofertę na Raiffeisen Polbank złożył też Alior Bank - prasa

Warszawa, 08.09.2016 (ISBnews) - Ofertę na Raiffeisen Polbank złożyły PKO Bank Polski oraz Alior Bank, wynika z nieoficjalnych informacji agencji Reuters. Wcześniej "Rzeczpospolita" informowała, że według jej źródeł, ofertę złożył tylko PKO BP. Reuters podał, że cena sprzedawanego banku (bez wyłączanych z niego hipotek frankowych) może sięgnąć 0,8-1 mld euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3do18p

Oferty były przyjmowane do wtorku, 6 września. Tego dnia zostały złożone obie oferty, podała agencja. Podkreśliła przy tym, że nie jest jasne, czy były to jedyne oferty.

"Państwowy bank PKO BP oraz Alior Bank złożyły oferty na zakup lokalnej spółki zależnej austriackiego Raiffeisena, poinformowało źródło zaznajomione z transakcją. Jest to część działań rządu zmierzających do zwiększenia kontroli nad sektorem bankowym" - napisał Reuters.

"Rzeczpospolita" zwracała uwagę, że czasu na rozstrzygnięcia jest niewiele, ponieważ Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wymaga, by umowa regulująca podział banku (mają z niego zostać wyłączone hipoteki frankowe) i warunki transakcji została podpisana z kupującym do końca września. A kupującym ma być giełdowy bank krajowy.

Wcześniej wśród zainteresowanych Raiffeisenem wymieniano też PZU, ING BSK, Banco Santander i BGŻ BNP Paribas.

(ISBnews)

d3do18p

Podziel się opinią

Share
d3do18p
d3do18p