Trwa ładowanie...
d29oy0t

Pawlak spodziewa się wzrostu PKB w '09 i '10, jednak nie ma pewności

10.6.Warszawa (PAP) - Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak spodziewa się, że Polska gospodarka utrzyma wzrost w tym i przyszłym roku, jednak jego zdaniem nie ma co...
Share
d29oy0t

10.6.Warszawa (PAP) - Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak spodziewa się, że Polska gospodarka utrzyma wzrost w tym i przyszłym roku, jednak jego zdaniem nie ma co do tego pewności.

"Spodziewam się, że Polska gospodarka w tym i przyszłym roku pokaże wzrost. Natomiast czy pokaże, czy rzeczywiście uda nam się utrzymać wzrost to się okaże" - powiedział PAP Pawlak.

"Bardzo ważne jest żeby zrobić wszystko aby go utrzymać" - dodał.

d29oy0t

Wicepremier poinformował także, że wskaźniki do przyszłorocznego budżetu nie zostały jeszcze zatwierdzone przez Radę Ministrów i będzie w tej sprawie dokończone posiedzenie w poniedziałek.

Według wstępnych założeń do przyszłorocznego budżetu, przedstawionych na początku maja przez resort finansów, wzrost PKB ma znaleźć się w przedziale 0,5-1,3 proc., zaś inflacja średnioroczna 1,5-1,9 proc.

We wtorek premier Donald Tusk zobligował ministra finansów aby na poniedziałkowe posiedzenie przygotował punktowe wskaźniki do projektu budżetu. (PAP)

bg/ pam/

d29oy0t

Podziel się opinią

Share
d29oy0t
d29oy0t