Trwa ładowanie...

Pendolino w Polsce ma już rok. 6 mln przejechanych kilometrów i 3,6 mln przewiezionych pasażerów

Pociągi Pendolino już od roku jeżdżą po polskich torach obsługując połączenia typu premium w PKP Intercity. W tym czasie składy przejechały ponad 6,3 mln km i przewiozły niemal 3,6 mln pasażerów na trasach pomiędzy Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Katowicami i Wrocławiem - informuje przewoźnik.

Share
Pendolino w Polsce ma już rok. 6 mln przejechanych kilometrów i 3,6 mln przewiezionych pasażerów
Źródło: WP.PL, Fot: PKP
dh8icfu

Przeciętnie każdej doby uruchamiano 37 połączeń, pociągi zatrzymywały się na 19 stacjach w 15 miastach. Punktualność składów była bardzo wysoka, bo wyniosła aż 96 proc. W sumie w ciągu roku Pendolino wykonało 12,5 tys. kursów.

Największa liczba pasażerów, jaka w ciągu jednego dnia skorzystała z przejazdu Pendolino, to 1618 osób.

W ciągu roku niecałe 10 proc. wszystkich pasażerów zdecydowało się na posiłek w wagonach restauracyjnych WARS. Wydano w sumie 329,4 tys. posiłków w tym 59,8 tys. jajecznic.

dh8icfu

Inwestycja PKP Intercity to jednak nie tylko pasmo niekończących się sukcesów. W ciągu roku, od czasu jak Pendolino wyjechało na tory, nie udało się bowiem zainstalować w składach sieci WiFi. Jest szansa, że stanie się to na wiosnę przyszłego roku, gdyż przewoźnik już wkrótce zamierza ogłosić odpowiedni przetarg.

Zobacz też: * *Gigantyczny wzrost liczby pasażerów w PKP. Karnowski: To efekt Pendolino

dh8icfu

Podziel się opinią

Share
dh8icfu
dh8icfu