Trwa ładowanie...
d3h4wsl

PEP ma cztery umowy z Polenergią o łącznej szacunkowej wartości 1,52 mld zł

26.11. Warszawa (PAP) - Farma Wiatrowa 1 i Farma Wiatrowa 6, z grupy PEP, podpisały umowy z Polenergia Obrót na sprzedaży energii wytwarzanej w farmach wiatrowych Gawłowice i...

Share
d3h4wsl

26.11. Warszawa (PAP) - Farma Wiatrowa 1 i Farma Wiatrowa 6, z grupy PEP, podpisały umowy z Polenergia Obrót na sprzedaży energii wytwarzanej w farmach wiatrowych Gawłowice i Rajgród oraz umowy na sprzedaży praw majątkowych do świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnych źródłach. Łączna wartość umów to około 1,52 mld zł- podał PEP.

Farma Wiatrowa 1 podpisała z Polenergia Obrót umowę sprzedaży energii elektrycznej wytwarzanej w odnawialnym źródle energii - Farmie Wiatrowej Gawłowice. Wynagrodzenie z tytułu umowy ustalane będzie jako iloczyn ilości sprzedanej energii elektrycznej oraz stawki określonej w umowie. Szacunkowa wartość umowy w okresie jej obowiązywania to około 509,4 mln zł.

Farma Wiatrowa 1 podpisała też z Polenergią Obrót umowę sprzedaży praw majątkowych do świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnych źródłach. Całkowita szacunkowa wartość tej umowy wynosi około 502,9 mln zł.

Farma Wiatrowa 6 podsiała z Polenergią Obrót umowę sprzedaży energii elektrycznej wytwarzanej w Farmie Wiatrowej Rajgród. Szacunkowa wartość umowy to 254,9 mln zł.

d3h4wsl

Farma Wiatrowa 6 podpisała także umowę sprzedaży praw majątkowych do świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w odnawialnych źródłach. Całkowita szacunkowa wartość tej umowy wynosi około 251,83 mln zł.

Każda z umów obowiązywać będzie do dnia przypadającego 15 lat od dnia uzyskania przez spółkę koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej w farmach wiatrowych Gawłowice/Rajgród.(PAP)

gsu/ jtt/

d3h4wsl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h4wsl