Trwa ładowanie...
dkyik7g

PGNiG domaga się od Polic spłaty całości wierzytelności do 15 listopada

...

dkyik7g
dkyik7g

28.10. Warszawa (PAP) - PGNiG domaga się od Polic spłaty całości wierzytelności z tytułu kupna gazu do 15 listopada - podały Police w komunikacie.

Police wnioskowały do PGNiG o prolongatę terminu spłaty zobowiązania.

"W wyżej wymienionym piśmie PGNiG informuje, że biorąc pod uwagę starania emitenta o kredyt w PKO BP, PGNiG oczekuje spłaty całości wierzytelności najpóźniej w dniu 15 listopada 2009 roku. Po tym terminie PGNiG podejmie działania windykacyjne oraz czynności przewidziane prawem energetycznym" - podano w komunikacie Polic.

"Jednocześnie, z uwagi na niedotrzymanie terminu spłaty ustalonego w porozumieniu, odsetki za nieterminową spłatę zobowiązań wobec PGNiG zostaną naliczone według stawki odsetek" - dodano.

dkyik7g

Na początku września Police zawarły z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem porozumienie w sprawie warunków i terminów spłaty wierzytelności Polic z tytułu kupna gazu ziemnego wysokometanowego.

Porozumienie obejmowało wierzytelności Polic z tytułu dostaw paliwa gazowego o łącznej wartości 83,95 mln zł oraz następne wierzytelności, jakie powstały w okresie od 1 sierpnia 2009 r. do 30 września 2009 r.

Strony postanowiły wtedy, że Police zapłacą wierzytelności do dnia 15 października 2009 r. (PAP)

pel/ jtt/

dkyik7g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkyik7g