Trwa ładowanie...
dp2yfgo

PGNiG nie jest zainteresowane inwestycją w górnictwo węglowe

Warszawa, 06.11.2015 (ISBnews) - Polskie Górnictwo  Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) nie jest zainteresowane sektorem wydobycia węgla kamiennego, poinformował prezes spółki Mariusz Zawisza.

Share
dp2yfgo

"My chcemy się rozwijać w kierunkach związanych z poszukiwaniem i wydobyciem gazu, organicznie i przez akwizycje. Drugi kierunek to sieci ciepłownicze. Nie specjalizujemy się w wydobyciu węgla kamiennego i nie czujemy w tym kompetencji" - powiedział Zawisza podczas konferencji prasowej.

Zwrócił uwagę, że węgiel jest wręcz paliwem konkurencyjnym dla tego, w którym specjalizuje się PGNiG.

Pod koniec września Rada Ministrów zdecydowała o wniesieniu do 100% akcji Kompanii Węglowej do Towarzystwa Finansowego Silesia. Zgodnie z zamierzeniem rządu TF Silesia, które przejmie 11 kopalń Kompanii Węglowej, ma stać się podstawą silnej grupy paliwowo-energetycznej. Polska Grupa Energetyczna (PGE)
i Energa wyraziły zainteresowanie budowaniem wspólnego przedsięwzięcia. Rozpoczęcie analiz w tej sprawie ogłosiła także spółka PGNiG Termika.

dp2yfgo

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

dp2yfgo

Podziel się opinią

Share
dp2yfgo
dp2yfgo