ycipk-3jfzxf

Pierwsza okazja na kram w Sukiennicach od 24 lat. Nowy najemca będzie płacił dużą kasę

W słynnych krakowskich Sukiennicach zwolnił się jeden z kramów. Miasto ustaliło cenę wyjściową w przetargu na 1,4 tys. zł za metr kwadratowy. Ale długa kolejka chętnych spowodowała, że mocno podbili oni stawkę, a zwycięzca będzie musiał płacić za metr ponad dwa razy tyle.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do przetargu na lokal stanęło aż 47 chętnych.
Do przetargu na lokal stanęło aż 47 chętnych. (WP.PL, Fot: Robert Kulig)
ycipk-3jfzxf

Możliwość wynajęcia 10-metrowego kramu nr 26 wewnątrz Sukiennic to nie lada gratka. Najemcy zmieniają się tu rzadko i to pierwsza taka okazja od 1994 roku - podaje PAP. Dlatego do przetargu na lokal stanęło aż 47 chętnych.

Czytaj też: Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w Krakowie. Ograniczenia obejmą Stare Miasto i Kazimierz

Miasto wystawiło kram po cenie 1,4 tys. zł za metr kwadratowy, ale w trakcie przetargu podskoczyła ona do 3 tysięcy. Tym samym nowy najemca co miesiąc będzie musiał zapłacić za 10-metrową przestrzeń 30 tysięcy złotych plus opłaty za udział w częściach wspólnych

ycipk-3jfzxf

Zobacz też: Zakaz handlu w niedzielę. Kto może stanąć za ladą

Kram należał dotychczas do "Cepelii". Można na nim - zresztą tak samo jak i na innych stoiskach - handlować pamiątkami, upominkami, prezentami i sztuką użytkową, które są wykonane z surowców naturalnych.

Zobacz też: Zakaz handlu w niedziele, który zaczyna się w sobotę. "Nie majstrujmy przy tej ustawie"

ycipk-3jfzxf

Niedopuszczalna jest natomiast sprzedaż pamiątek niezwiązanych z Polską i nie będących rękodziełem. Na kramie nie można handlować alkoholem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
ycipk-3jfzxf
ycipk-3jfzxf