Trwa ładowanie...

PIT 2019. Do kiedy należy złożyć rozliczenie za ubiegły rok?

PIT 2019. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych każdego roku PIT należy rozliczyć do 30 kwietnia. Pandemia koronawirusa skłoniła jednak rządzących do przesunięciu tego terminu o cały miesiąc.

PIT 2019. Do kiedy należy złożyć rozliczenie za ubiegły rok?Źródło: Reporter, fot: Mariusz Grzelak
d490157
d490157

PIT 2019. Do kiedy należy złożyć rozliczenie za ubiegły rok?

Rzecznik resortu finansów Paweł Jurek poinformował, że w przypadku zapłaty podatku do końca maja, nie będą naliczane odsetki za zwłokę. - W Ministerstwie Finansów jest przygotowywane odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie - dodał Jurek. Jednocześnie do 1 czerwca (w ramach PIT za 2019 rok) będzie możliwe przekazanie 1 procenta podatku na rzecz fundacji lub stowarzyszenia.

Oglądaj: Rząd na razie nieugięty ws. lekarzy. "To jest tak nierozsądne, nieetyczne, głupie"

Tym samym rozliczenie PIT za rok 2019 powinniśmy złożyć nie później niż 1 czerwca br. Jak tłumaczy resort finansów, zmiana terminu rozliczenia stanowi odpowiedź na problemy Polaków w związku z panującą pandemią koronawirusa.

d490157

PIT 2019. Do kiedy należy złożyć rozliczenie za ubiegły rok?

Rozliczenie PIT 2019 można przeprowadzić za pomocą usługi Twój e-PIT. Część ulg w usłudze uwzględniana jest w sposób automatyczny. Chodzi m.in. o ulgi dla młodych oraz na dzieci.

Przypomnijmy, że Twój e-PIT umożliwia złożenie formularzy PIT-37, PIT-38, PIT-36 i PIT-28 oraz druku PIT-OP dla emerytów i rencistów, którzy chcieliby wskazać, na co przeznaczą 1 proc. podatku. Usługa nie umożliwia jednak złożenia rozliczenia dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d490157
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d490157