Trwa ładowanie...
d49kjqt

PKM Duda nie spodziewa się kwartału ze stratą w 2013 r.

10.05. Warszawa (PAP) - PKM Duda na podstawie założeń budżetowych na 2013 r. nie spodziewa się, żeby spółka zanotowała stratę, w jednym z kwartałów - poinformował prezes spółki...

Share
d49kjqt

10.05. Warszawa (PAP) - PKM Duda na podstawie założeń budżetowych na 2013 r. nie spodziewa się, żeby spółka zanotowała stratę, w jednym z kwartałów - poinformował prezes spółki Dariusz Formela. Dodał, że spółka nie planuje obecnie akwizycji.

"Naszym priorytetem na I kwartał było odzyskanie rentowności w segmencie produkcyjnym. To się udało. Wydaje się, że uda nam się utrzymać ją w kolejnych kwartałach. Cały czas zakładamy, że rynek będzie trudny, ale chcemy utrzymywać stabilne wyniki w kolejnych miesiącach" - powiedział Formela na konferencji.

Pytany przez dziennikarzy czy w 2013 r. może się zdarzyć kwartał ze stratą prezes odpowiedział: "Przyjmując nasze szacunki założone w budżecie, nie powinno być żadnego kwartału na minusie, chyba ze stanie się coś nieprzewidywalnego".

Prezes poinformował, że spółka nie planuje akwizycji.

d49kjqt

"Na chwilę obecną PKM Duda mógłby być przedmiotem przejęcia, a jeśli miałby być podmiotem inicjującym akwizycję, to niezbędna byłaby emisja akcji. Obecnie nie prowadzimy rozmów, które byłby na takim etapie, by wystąpić do akcjonariuszy po kapitał" - powiedział prezes.

"Jeśli chodzi o akwizycje, to nie mamy na to obecnie pieniędzy. Jesteśmy otwarci, co deklarowaliśmy wcześniej, na współpracę handlową lub na zasadzie połączenia" - dodał. (PAP)

jow/ mj/ asa/

d49kjqt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49kjqt
d49kjqt