Trwa ładowanie...
d2uy7bz

PKO BP i Alstom zaangażują się w realizację projektu w Elektrowni Opole

13.10. Warszawa (PAP) - PGE GiEK podpisało z konsorcjum Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa oraz z PKO BP i Alstom Power umowę określającą warunki wsparcia przez bank...

d2uy7bz

13.10. Warszawa (PAP) - PGE GiEK podpisało z konsorcjum Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa oraz z PKO BP i Alstom Power umowę określającą warunki wsparcia przez bank realizacji projektu w Elektrowni Opole. Zawarto także aneks, który sankcjonuje udział Alstomu w projekcie - podali konsorcjanci w komunikatach.

Strony podpisały tzw. Warunki Banku regulujące wszystkie dotychczasowe uzgodnienia, zasady finansowe, warunki rozliczeń i zabezpieczeń płatności, których zawarcie stanowi warunek konieczny do udzielenia potrzebnych gwarancji.

Konsorcjanci podali również w komunikatach, że na mocy aneksu do umowy na budowę bloków nr 5 i 6 w Elektrowni Opole, Alstom Power został dopisany do listy podwykonawców preferowanych przez generalnego wykonawcę (konsorcjum Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa).

"Aneks sankcjonuje udział firmy Alstom Power w projekcie, jako dostawcy wyspy kotłowej i generalnego projektanta" - podał Polimex-Mostostal w komunikacie prasowym

Ponadto, ustalono warunki wypłaty generalnemu wykonawcy drugiej raty zaliczki przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Projekt w Opolu polega na rozbudowie należącej do PGE elektrowni o dwa nowe bloki na węgiel kamienny o mocy po 900 MW. Koszt inwestycji to ponad 11,5 mld zł. (PAP)

jow/

d2uy7bz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uy7bz