Trwa ładowanie...
d1pr3xa
09-02-2016 12:06

PKP Cargo przewiezie ponad 2 mln ton węgla dla ENGIE Energia Polska w 2016 r.

Warszawa, 09.02.2016 (ISBnews) - Grupa PKP Cargo podpisała ze spółką ENGIE Energia Polska (dawniej GDF Suez Polska) umowę na przewozy węgla w  2016 roku. Na jej podstawie przetransportuje 2,1 mln ton węgla ze śląskich kopalń i lubelskiej Bogdanki do elektrowni w Połańcu w województwie świętokrzyskim, podała spółka.

d1pr3xa
d1pr3xa

"Cieszymy się z zaufania ENGIE Energia. Nowa umowa przedłuża naszą dobrą współpracę z ostatnich lat. Jako wieloletni partner branży górniczej i energetycznej PKP Cargo jest gotowe, by oferować klientom najlepszą obsługę logistyczną" - powiedział członek zarządu PKP Cargo ds. handlowych Jacek Neska.

To kolejne duże "węglowe" zlecenie PKP Cargo po podpisanych ostatnio umowach na transport 8,5 mln ton węgla dla Tauron Wydobycie w latach 2016-2017 i ponad 1,7 mln ton węgla dla PGNiG Termika w 2016 roku, wskazano w informacji.

"PKP Cargo wykonuje przewozy dla ENGIE trakcją elektryczną, w zwartych składach. Do transportu węgla w ramach tego zlecenia największy polski przewoźnik wykorzystuje standardowe węglarki serii E. Umowa z tą grupą energetyczną jest przedłużeniem dotychczasowej współpracy, trwającej od 2013 roku" - czytamy w komunikacie.

Operatorzy kolejowi w Polsce przewożą miesięcznie około 15-20 mln ton towarów. Obsługa elektrowni w Połańcu oznacza dla PKP Cargo średnie przewozy ok. 175 tys. ton węgla w miesiącu. Przekłada się to średnio na trzy-cztery pociągi dziennie, podano również.

PKP Cargo jest największym towarowym przewoźnikiem kolejowym w Polsce, z 56% udziałem w rynku w ujęciu pracy przewozowej, i jednocześnie drugim w Unii Europejskiej. Oprócz przewozów towarów koleją, Grupa PKP Cargo jest również spedytorem oraz operatorem terminali i bocznic. Zajmuje się też naprawą i utrzymaniem taboru kolejowego.

(ISBnews)

d1pr3xa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pr3xa