Trwa ładowanie...

Początek roku szkolnego podbija ceny korepetycji. Przygotuj swój portfel na duży wydatek

Początek września dla większości uczniów oznaczał powrót do szkoły po niemal pół roku. Niektórzy muszą zmagać się z brakami po nauczaniu zdalnym, lub też jego braku. Rodzice, którzy myślą o korepetycjach dla swoich pociech, muszą przygotować się na grube wydatki - za godzinę zajęć można zapłacić nawet 80 złotych.

Rok szkolny 2020/21. Ceny za korepetycje mogą znacznie uszczuplić portfele rodziców.Rok szkolny 2020/21. Ceny za korepetycje mogą znacznie uszczuplić portfele rodziców.Źródło: PAP, fot: PAP/Paweł Supernak, Pawe³ Supernak
d3lijdt
d3lijdt

Chociaż do ostatniej chwili nie było wiadomo, w jakiej formie odbędzie się edukacja w nadchodzącym roku szkolnym, to jednak na trzy tygodnie przed rozpoczęciem MEN uchylił rąbka tajemnicy i przedstawił wytyczne. Najważniejszą informacją był fakt, że dzieci wracają do placówek edukacyjnych od 1 września.

Niektórzy jednak muszą mierzyć się z brakami w wiedzy po semestrze nauki zdalnej. Inni natomiast przygotowują się do egzaminów. To właśnie rodzice takich uczniów chętnie posiłkują edukację swoich pociech korepetycjami. Ale muszą przygotować się na spory wydatek.

Z raportu e-korepetycje.net, do którego dotarł "Fakt", wynika, że godzina zajęć dodatkowych przeciętnie kosztuje 40-50 zł. Z niektórych przedmiotów jednak ceny mogą być wyższe nawet o 50 proc.

Zobacz: Powrót do szkół, narada w ZNP. Broniarz: kolosalny bałagan

Portal przeanalizował ceny korepetycji w 30 miastach w Polsce. Z raportu wynika, że najwięcej za dodatkowe zajęcia płacą rodzice dzieci uczących się w Warszawie, która zdecydowanie odjeżdża reszcie stawki. Drogo jest również: w Szczecinie, w Radomiu i w Gorzowie Wielkopolskim.

d3lijdt

"Dla większości przedmiotów rozpiętość cenowa zamyka się w kwocie kilkunastu złotych. Najmniejszy rozstrzał cenowy obserwujemy przy historii, a największy dla lekcji języka włoskiego, gdzie różnica między najniższą a najwyższą średnią ceną zajęć wynosi 36,06 złotych" - piszą autorzy raportu, cytowani przez "Fakt".

I tak np. za dodatkowe zajęcia z biologii w Gorzowie Wielkopolskim rodzice płacą średnio 37,96 zł. Ale już w Radomiu - 55,62 zł. Zajęcia z chemii najtańsze są w Lublinie (średnio 37,54 zł), a najdrożej w stolicy (50,10 zł).

Ogromna różnica jest w przypadku zajęć z informatyki. 40,45 zł za korepetycje płacą mieszkańcy Zielonej Góry, ale już Tych - 75,32 zł. Autorzy raportu odnotowali podobną rozpiętość cenową w przypadku wspomnianego języka włoskiego. 38,00 zł średnio płacą mieszkańcy Olsztyna. Natomiast 74,06 zł - Gorzowa Wielkopolskiego.

d3lijdt
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3lijdt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lijdt