Trwa ładowanie...
daplys1

Polcard rozliczy transakcje w sklepach

First Data. do której należy Polcard, jest jedynym agentem rozliczeniowym w Polsce pracującym w standardzie zgodnym z wymogami organizacji Visa i MasterCard.

Share
daplys1

First Data poinformowała o odnowieniu certyfikacji PCI DSS (Payment Data Industry Data Security Standard) dla rynku polskiego. Należąca do First Data Polska marka Polcard, zajmująca się przetwarzaniem płatności bezgotówkowych, była pierwszym w Polsce podmiotem, któremu w 2007 roku został przyznany certyfikat PCI DSS. Po odnowieniu certyfikatu First Data Polska pozostaje nadal jedynym agentem rozliczeniowym na polskim rynku działającym zgodnie z tymi standardami.

PCI DSS to kompleksowy zbiór wymagań dotyczących poprawy bezpieczeństwa danych, transakcji i procesowania. System ten został stworzony przez organizacje płatnicze należące do The PCI Security Standard Councill, i przyjęty przez firmy akceptujące karty płatnicze i punkty akceptujące płatności bezgotówkowe na całym świecie. Certyfikat ważny jest przez 12 miesięcy, zaś jego późniejsze odnowienie uwarunkowane jest ponownym pozytywnym wynikiem kolejnego audytu.

_ Visa i MasterCard stworzyły PCI DSS odpowiadając na zapotrzebowanie rynku w celu stworzenia jednego spójnego systemu bezpieczeństwa transakcji _- powiedział Zbigniew Wiśniewski, członek zarządu First Data Polska.
_ To bardzo dobra wiadomość dla klientów First Data Polska, dzięki której mają pewność, że wszystkie płatności rozliczane przez firmę są realizowane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa _- dodał Zbigniew Wiśniewski.

Handel-Net.pl

daplys1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daplys1
daplys1