Trwa ładowanie...
d3up93r

Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń ma trafić w ręce grupy Generali

Nowym właścicielem ponad 45 proc. akcji Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń ma zostać grupa Generali - dowiedział się nieoficjalnie "Parkiet". Transakcja mogłaby być sfinalizowana jeszcze w listopadzie.
Share
d3up93r

Ciech Sprzedaż firmy ubezpieczeniowej to kwestia tylko tygodni

Wystawiony na sprzedaż pakiet papierów PTU należy teraz - bezpośrednio lub poprzez spółki zależne - do grupy Ciechu. Jej prezes Ryszard Kunicki nie chciał komentować naszych informacji o tym, że najbliższa przejęcia PTU jest właśnie grupa Generali. Przyznał natomiast, że badanie firmy ubezpieczeniowej już się zakończyło, a teraz dobiegają końca negocjacje. - _ Rozmawiamy z wąskim gronem potencjalnych kupców _ - poinformował Kunicki. - _ Podpisanie umowy to już kwestia tygodni _ - zapewnił.

- _ Generali nigdy nie komentowało doniesień prasowych dotyczących fuzji i przejęć _ - stwierdził wczoraj prezes Andrzej Jarczyk, który szefuje towarzystwu w Polsce. - _ Nigdy wcześniej nie potwierdzaliśmy też naszego udziału w procesie zakupu akcji PTU _ - dodał.

d3up93r

O tym, że włoska grupa ubezpieczeniowa jest zainteresowania PTU, "Parkiet" pisał już na początku września. Wtedy konkurentem Generali miała być też Uniqa. Później jednak - jak wynika z naszych informacji - wycofała się ona z walki o zakup PTU. Wśród potencjalnych kupców wymieniano również inny, włoski podmiot - Banco Popolare.

Przejęcie PTU dałoby grupie Generali piątą pozycję w krajowym rynku ubezpieczeń majątkowych (teraz ma pozycję 7.). Łączny przypis składki obu podmiotów po pierwszej połowie tego roku wyniósł prawie 0,5 mld zł (grupa Generali osiągnęła wynik 294 mln zł i PTU - 202 mln zł). Oznacza to ponad 4,8 proc. udziału w rynku majątkowym w Polsce. Grupa Generali udziela też ubezpieczeń życiowych. Przypis składki w tym segmencie w pierwszym półroczu sięgnął 400 mln zł.

Bartłomiej Mayer

Piotr Rosik

| Zobacz wizytówki: | *Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. GENERALI Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. * |
| --- | --- |

Tekst z kolumny nr 1 Gazety Giełdy Parkiet

d3up93r

Podziel się opinią

Share
d3up93r
d3up93r