Trwa ładowanie...
d1brdom

Ponad 31 mln zł z programu "Inteligentny Rozwój" na usługi proinnowacyjne

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs dla firm na tworzenie proinnowacyjnych usług. Do wzięcia jest ponad 31 mln zł z programu "Inteligentny Rozwój" na lata 2014-2020.
Share
d1brdom

"Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o dotacje na proinnowacyjne usługi, które mają prowadzić do wdrożenia innowacji produktowej lub procesowej o charakterze technologicznym. Usługi te mają być świadczone przez ośrodki innowacji, akredytowane przez ministra rozwoju lub zgłoszone do akredytacji" - zaznaczył resort rozwoju.

Nabór wniosków potrwa od poniedziałku do 18 marca 2016 r. Należy je składać drogą elektroniczną; aplikacja dostępna jest na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

"Dotacje na usługi proinnowacyjne to de facto wsparcie procesu powstawania nowych lub ulepszonych produktów i usług. Ponad 31 mln zł z programu +Inteligentny Rozwój+, które przeznaczyliśmy na ten konkurs, to środki umożliwiające firmom z sektora MŚP profesjonalne wdrożenia innowacji i ich ochronę" - pokreślił cytowany w komunikacie wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

d1brdom

Jak wyjaśnił resort rozwoju, firmy mogą przeznaczyć uzyskane wsparcie UE na doradztwo lub szkolenia "w obszarze transferu wiedzy, nabywania, ochrony i korzystania z wartości niematerialnych i prawnych". "Usługi te mogą również być uzupełnione usługami dotyczącymi udostępnienia banków danych, zasobów bibliotecznych, badań rynku, laboratoriów, przestrzeni biurowej, testowania i certyfikacji nowych rozwiązań" - dodano.

Program "Inteligentny Rozwój" na lata 2014-2020 ma pobudzić innowacyjność polskiej gospodarki. Jednym z jego zadań jest dofinansowanie innowacyjnych projektów firm od fazy pomysłu do wprowadzenia nowych lub ulepszonych rozwiązań na rynek. Ma on także promować współpracę biznesu i nauki.

Jest on drugim pod względem budżetu programem na lata 2014-2020 i największym w Unii Europejskiej finansującym badania, rozwój oraz innowacje. Na jego realizację przeznaczono ponad 10 mld euro (8,6 mld z UE).

d1brdom

Podziel się opinią

Share
d1brdom
d1brdom