Trwa ładowanie...
d4ngcjv

Poprawa gosp. USA niewystarczająca do ograniczania programu stymulującego - minutes, Fed

04.01. Waszyngton (PAP/Internet) - Członkowie FOMC w trakcie grudniowego posiedzenia stwierdzili, że poprawa sytuacji gospodarczej USA nie jest wystarczająca, by ograniczyć program...

d4ngcjv
d4ngcjv

04.01. Waszyngton (PAP/Internet) - Członkowie FOMC w trakcie grudniowego posiedzenia stwierdzili, że poprawa sytuacji gospodarczej USA nie jest wystarczająca, by ograniczyć program skupu obligacji - wynika z raportu z ostatniego posiedzenia Fedu.

"Choć stwierdzono, że perspektywy gospodarcze USA poprawiają się, członkowie zasadniczo byli zdania, że poprawa prognoz nie jest wystarczająca, by uzasadnić jakiekolwiek zmiany w programie skupu aktywów" - napisano w raporcie.

Niektórzy członkowie zauważyli, że Fed potrzebuje więcej czasu, by zgromadzić więcej informacji o stanie gospodarki amerykańskiej, zanim podejmie rozważania na temat korekty programu stymulującego - dodano.

Urzędnicy podkreślili przy tym, że "tempo i ogólny rozmiar programu zakupów obligacji będą uzależnione od rozwoju sytuacji gospodarczej i finansowej".

d4ngcjv

Pewna grupa członków Rezerwy Federalnej zaznaczyła jednak, że poziom poprawy gospodarki, który w ich ocenie sankcjonowałby wprowadzanie zmian do programu stymulującego, musiałby być stosunkowo wysoki.

Urzędnicy Fedu potwierdzili swoją deklarację, że wart 600 miliardów dolarów program skupu obligacji zostanie utrzymany do czerwca.

Fed powtórzył także swoje zapewnienie o dalszym utrzymywania stóp "na wyjątkowo niskim poziomie" przez "wydłużony okres czasu".

Kolejne posiedzenie Fed w sprawie stóp procentowych odbędzie się 25 i 26 stycznia. (PAP)

pje/ ana/

d4ngcjv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ngcjv