Trwa ładowanie...
di9ps1c
di9ps1c

Posiedzenie Kolegium ds. Służb Specjalnych (komunikat)

...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
di9ps1c

18.12. Warszawa - CIR informuje:

Z udziałem premiera Donalda Tuska 17 grudnia br. odbyło się posiedzenie Kolegium do Spraw Służb Specjalnych. Podczas obrad zaopiniowano plany pracy służb specjalnych na 2010 rok. Kolegium pozytywnie oceniło także kandydaturę Pawła Wojtunika na stanowisko szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

W dalszej części posiedzenia omówiono projekt ustawy o ochronie informacji niejawnych. W toku dyskusji rozstrzygnięto pewne rozbieżności i projekt, wraz z uwagami zgłoszonymi przez członków Kolegium, został zaopiniowany pozytywnie.

di9ps1c

Kolejnym punktem posiedzenia była debata nad projektem zmiany przepisów dotyczących stosowania kontroli operacyjnej. Informację w tej sprawie przedstawił minister sprawiedliwości. Uczestnicy spotkania podzielili opinię, że proponowane zmiany przepisów mają na celu wzmocnienie nadzoru nad stosowaniem kontroli operacyjnej przez uprawnione do tego służby, nie zaś ograniczenie możliwości ich działania.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

di9ps1c

Podziel się opinią

Share
di9ps1c
di9ps1c