Trwa ładowanie...
d2h9qfh

Przegląd prasy gospodarczej, poniedziałek, 21 września

...

Share
d2h9qfh

21.09. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 21 września

RZECZPOSPOLITA

Alior negocjuje przejęcie dwóch banków. Polbank EFG w tym roku pozyska kolejnego inwestora lub zostanie sprzedany. Na naszym rynku bankowym w najbliższym roku będzie co najmniej kilka przejęć. (s.B1)

Czynsze przy znanych ulicach znów rosną. Rekord świata to Piąta Aleja w Nowym Jorku. W Europie liderem jest londyńska New Bond Street, a w Polsce warszawski Nowy Świat. (s.B6)

d2h9qfh

Będą dymisje w zarządach kopalń. Stanisław G., szef Katowickiego Holdingu Węglowego i Mirosław K., szef Kompanii Węglowej, mogą stracić posady. (s.B11)

PARKIET

Centrozap postanowił za około 10 mln euro sprzedać 49 proc. udziałów w swoim drzewnym biznesie w Komi. Ma je kupić branżowy koncern z Włoch. (s.1,4)

Azoty Tarnów nie złożą oferty zakupu należących do grupy Ciech GZNF Fosfory. Taki wniosek przedłożyła za to wielkopolska spółka Luvena. (s.4)

d2h9qfh

6 mld zł, ponad 1/4 więcej niż na GPW, może kosztować pakiet kontrolny Enei - jeśli zostanie wyceniona podobnie jak Energa. (s.8)

GAZETA WYBORCZA

PSL jest przeciw reformie KRUS. Chce za to dodatkowych wcześniejszych emerytur dla rolników. Mają kosztować budżet 600 mln zł. Projekt ustawy trafił już do Sejmu. (s.25)

Bruksela chce, by szybki internet dotarł w 2013 roku do najdalszych zakątków Unii. Wykorzystując częstotliwości po telewizji i radiu. (s.26)

d2h9qfh

PULS BIZNESU

Jeśli nie gaz i biopaliwa, to może budownictwo? Bartimpex szuka pomysłów na przyszłość. (s.4-5)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Zakręcenie kurka z gazem przez Rosjan będzie kosztować Anwil i Kędzierzyn po 300 mln zł. Cały przemysł zapłaci 6 mld zł. (s.A1)

Vattenfall może ogłosić dziś ograniczenie działalności w Europie. W Polsce szwedzka spółka nie wybuduje dwóch elektrowni węglowych. Plany tnie też Polska Grupa Energetyczna. (s.A10). (PAP)

pr/

d2h9qfh

Podziel się opinią

Share
d2h9qfh
d2h9qfh