Trwa ładowanie...
d3dr4ow
d3dr4ow

Przegląd prasy gospodarczej, sobota, 14 września

...
Share
d3dr4ow

14.09. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w sobotę, 14 września.

PARKIET

Kurs Energi może podążać śladem innych firm z branży. W obliczu zapowiadanej oferty publicznej Energi warto się przyjrzeć, jak zachowywały się kursy pozostałych koncernów energetycznych tuż po ich giełdowych debiutach. (s.03)

d3dr4ow

Gant mocno zaskoczył inwestorów. Kurs wystrzelił na wieść o tym, że spółka zrezygnowała z dużej emisji akcji. To wcale nie jest dobra wiadomość - ostrzegają jednak analitycy. (s.04)

Piąta rocznica bankructwa Lehman Brothers skłania do refleksji na temat tego, czego ta finansowa katastrofa nauczyła decydentów i bankierów. I wygląda na to, że nauka jest wolno przyswajana. (s.14,15)

GAZETA WYBORCZA

Zwrot VAT na budowę domu? Kalendarz w grze. Posłowie chcą zafundować budującym domy łamigłówkę podatkową. Od tego, czy i jak uda się ją rozwiązać, zależy wysokość uzyskanej od państwa dopłaty. (s.7)

Rządowa Agencja Rozwoju Przemysłu rzuciła koło ratunkowe giełdowej grupie Polimexu-Mostostalu. Może jej się to jednak odbić czkawką, bo budowlane akcje mocno potaniały. (s.8)

Zakaz inwestowania w obligacje skarbowe, a w zamian za to instrumenty pochodne i zgodna na krótką sprzedaż - tak będą najprawdopodobniej wyglądały nowe OFE. Jest się czego bać? (s.8) (PAP)

bg/

d3dr4ow

Podziel się opinią

Share
d3dr4ow
d3dr4ow