Trwa ładowanie...
d3icrky

Przegląd prasy gospodarczej, środa, 23 kwietnia

...

Share
d3icrky

23.04. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w środę, 23 kwietnia.

RZECZPOSPOLITA

PZU z Link4 groźny dla konkurencji. Dawny monopolista zyskał dzięki przejęciu Link4 kanał dystrybucji polis skierowany do młodych ludzi - uważają eksperci. Konkurenci PZU nie chcą oficjalnie komentować przejęcia Link4. Ale chcący pozostać anonimowy prezes jednego z towarzystw jest zdania, że UOKIK nie powinien pozwolić ograniczyć konkurencji na polskim rynku. (s. B2)

Porównując reformy emerytalne w krajach przez nas badanych, z tym, co uczyniono w Polsce, niewiele znajdziemy przykładów krajów, w których zmiany w systemie emerytalnym nie zostały tak negatywnie odebrane, jak to, co zrobił polski rząd. W naszej metodologii bezpieczeństwo, gwarancje wypłaty emerytur, dywersyfikacja ich źródeł oraz spójność i integralność systemu jako całości jest ważniejsze od poziomu świadczeń. Tu niestety bardzo stracimy - uważa Krzysztof Nowak, partner Mercer Polska. (s. B16)

d3icrky

PARKIET

Ponad 20 firm zaoferuje w 2014 r. stopę dywidendy przekraczającą 5 proc., wśród nich są m.in. CEZ, Budimex, Asseco CE, Netia, PZU, ABC Data. (s.01,04)

Atlanta zarzuca Helio, innej spółce z branży bakaliowej, nieuczciwą konkurencję. Możliwe, że w tej sprawie zostanie wszczęte postępowanie sądowe. (s.06)

PZU pracuje nad strategią zakładającą kolejne przejęcia. W ciągu następnych kilku lat ubezpieczyciel przeznaczy na inwestycje 12,5 mld zł. Firma stara się skupiać na transakcjach powyżej 100 mln zł. (s.08)

d3icrky

GAZETA WYBORCZA

Sejm nie zajmuje się podwyżką płacy minimalnej. Ministerstwo Pracy to utrudnia. Pracodawcy są na ogół przeciw. Ale taka podwyżka zmniejszy społeczne nierówności (s. 1, 22)

Mateusz Szczurek, minister finansów nie planuje w najbliższym czasie zmian w systemie ulg podatkowych. Obniżkę VAT rząd zakłada na 2017 r., choć może się to stać rok wcześniej. Ocenia, że procedura nadmiernego deficytu zostanie zdjęta w 2016 r. (s. 9)

PULS BIZNESU

d3icrky

Eskalacja konfliktu ukraińsko-rosyjskiego grozi zmniejszeniem dynamiki PKB Polski o 1 pkt proc. - szacuje Credit Agricole. (s. 4-5)

ViaToll znów się rozrośnie. W tym roku do systemu wejdzie 264 km dróg. (s.5)

Advent przymierza się do wyjścia z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, w wyceny sięgają nawet 1,2 mld zł - podał "PB" powołując się na trzy źródła. Przedstawiciele spółki i funduszu zaprzeczają jednak tym informacjom. (s.8)

Ministerstwo skarbu ma już diagnozę stanu relacji inwestorskich na rodzimym rynku. Teraz będzie zachęcać do zmian - mówi Paweł Tamborski, wiceminister skarbu. (Dodatek specjalny, s.II)

d3icrky

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

ZUS lepszy od OFE. Ale i tak dostaniemy mało. Za 48 lat państwowa emerytura może być o 800 zł wyższa niż ta z Funduszu - wynika z symulacji wykonanej dla DGP przez Credit Agricole. (s. A2-3)

Polskie Inwestycje Rozwojowe zaczynają kusić samorządy. Wabikiem dla gmin mają być 2 mld zł, które rządowa spółka zamierza zainwestować na rozruszanie formuły partnerstwa publiczno-prywatnego w regionach. (s. B1) (PAP)

mj/

d3icrky

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3icrky
d3icrky