Trwa ładowanie...

Przez koronawirusa Polacy więcej czasu spędzają w domach. Dlatego je remontują

Praca w trybie zdalnym, zamknięte przez obostrzenia galerie i restauracje - taka jest koronawirusowa rzeczywistość. Polacy zdecydowanie więcej czasu spędzają w swoich domach i mieszkaniach, a to ich zachęca do remontów - wynika z badania zrealizowanego na zlecenie sieci Bricomarche.

Koronawirus zmusił Polaków do siedzenia w domu. Polacy decydują się na ich remont (zdj. ilustracyjne).Koronawirus zmusił Polaków do siedzenia w domu. Polacy decydują się na ich remont (zdj. ilustracyjne).Źródło: Pixabay, fot: MamaShaw
de5f36o
de5f36o

Wyniki raportu zleconego przez Bricomarche jako pierwszy opublikował internetowy portal "Faktu". Wynika z niego, że 73 proc. badanych zdecydowało się na przeprowadzenie prac remontowych w ciągu ostatniego roku.

Jak konkretnie przebiegały prace we własnym domu? Biorący udział w badaniu najczęściej zdecydowali się na odświeżenie ścian (72 proc.), a także na zmianę wystroju wnętrz (59 proc.). Więcej niż co trzeci badany (37 proc.) w ciągu ostatniego roku odświeżył podłogę, natomiast niemal co czwarty (26 proc.) wykonał prace w ogrodzie.

Najczęściej Polacy remontowali kuchnię oraz salon. Na pierwsze pomieszczenie wskazało 42 proc. badanych, na drugie - 39 proc.

Codziennie kontrola i 30 tys. zł kary. To może czekać zbuntowane firmy

Jak zatem pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wpłynęła na remontowe plany Polaków? Korelację pandemii i swoich planów zaobserwowało 40 proc. badanych. Większość wskazała, że przez wirusa musieli przełożyć lub opóźnić pracę, m.in. ze względu na problemy finansowe czy trudności z dostępem do fachowców.

de5f36o

Jednak w czasie lockdownu czasu mamy coraz więcej. Sporo badanych dlatego zdecydowało się na remont swojego M na własną rękę.

Raport "Zwyczaje remontowe Polaków. Czy produkty do remontu i wykończenia wnętrz kupujemy online?" został zrealizowany na zlecenie sieci Bricomarche.

de5f36o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de5f36o